اخبار بازی

حذف آثار استودیو سازنده بازی‌های Sherlock Holmes از فروشگاه‌ها

بازی Sherlock Holmes

ماه گذشته استودیو Frogwares سازنده بازی‌های Sherlock Holmes و The Sinking City اعلام کرد که با شرکت Focus Home Interactive که وظیفه نشر بسیاری از بازی‌های این توسعه‌دهنده را تا پیش از Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter و The Sinking City برعهده داشته در حال گفتگو بوده تا از حذف بازی‌های این سازنده از ویترین فروشگاه‌هایی نظیر استیم جلوگیری کند.

پس از جدایی این دو شرکت از یکدیگر و پایان همکاری میان آن دو، استودیو Frogwares بیانیه‌ای منتشر کرد مبنی بر اینکه شرکت Focus Home Interactive قصد دارد فروش این بازی‌ها را در فروشگاه‌ها متوقف کرده زیرا همکاری میان آن‌ها به اتمام رسیده و شرکت ناشر حاضر نیست تا پس از بازگشت حقوق مربوط به ساخت بازی‌ها به سازنده، حق لیست شدن آن‌ها در استورها را نیز به Frogwares انتقال دهد. ظاهرا این موضوع ناشی از تغییر سیاست‌های Focus Home Interactive بوده بدین شرح که حقوق مربوط به آثار سازندگانی که دیگر با آن‌ها تجارتی ندارند را به آن‌ها بازنخواهند گرداند. سیاستی که به گفته استودیو Frogwares در هیچ کدام از قراردادهای آن‌ها ذکر نشده بود.

مذاکرات مذکور ظاهرا فقط تاحدی موفقیت‌آمیز بوده است به طوری که تنها بازی Sherlock Holmes: Crimes and Punishments رو استیم باقی مانده است و به گفته استودیو Frogwares، نه مورد از ده مورد بازی‌های آن‌ها به صورت موقت از استیم، Xbox Live و PSN حذف شده‌اند. اگرچه می‌توان آن‌ها را دوباره در فروشگاه‌های مذکور لیست کرده اما انجام آن نیازمند مقدار قابل ملاحظه‌ای زمان خواهد بود.

ویل امر (Wael Amr) مدیر اجرایی استودیو سازنده بازی‌های Sherlock Holmes و The Sinking City درباره این موضوع اظهار کرد:

ما در حال مبارزه در یک جبهه سخت بوده و در تلاش هستیم تا دوباره بازی‌های‌مان را در استورها برای فروش قرار دهیم. این پروسه قرار است چندین ماه طول بکشد اما ما امیدوار بوده و به تلاش خود ادامه می‌دهیم.

تنها خبر خوب بدین شرح است که اکنون عناوینی نظیر Crimes & Punishments و سایر آثار این توسعه‌دهنده که پیش از این روی پلتفرم GOG منتشر نشده بودند اکنون فهرست کامل آن‌ها روی پلتفرم مذکور در دسترس قرار گرفتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا