اخبار بازینینتندو سوییچ

خریداری 5 درصد از سهام شرکت Nintendo توسط عربستان سعودی

عربستان سعودی با خریداری 5 درصد از سهام شرکت Nintendo، اکنون پنجمین سهامدار بزرگ این کمپانی محسوب می‌شود. با بازی‌سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.

لوگوی Nintendo

در آخرین اخبار مربوط به سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در دنیای بازی‌ها، بلومبرگ گزارش داده که صندوق سرمایه‌گذاری‌ عمومی عربستان سعودی 5.01 درصد از سهام نینتندو را خریداری کرده است. پیش از این، دولت عربستان بخشی از بودجه 500 میلیارد دلاری صندوق ثروت ملی خود را به خرید بیش از 5 درصد از سهام کمپانی‌های بزرگی مانند Capcom و Nexon اختصاص داده بود.

طبق اسنادی که به وزارت دارایی ژاپن ارائه شده، این معامله با «اهداف سرمایه‌گذاری» صورت گرفته و جزئیات بیشتری در این مورد بازگو نشده است. به گفته بلومبرگ، ارزش پایین‌تر ین به عنوان واحد پول کشور ژاپن نسبت به دلار، سرمایه‌گذاری در این کشور را به گزینه مناسبی تبدیل کرده است.

به‌دنبال اعلام خبر خریده شدن اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، طی چند وقت اخیر پیش‌بینی‌های زیادی در مورد احتمال تصاحب کمپانی‌های ژاپنی و سایر نقاط جهان به وجود آمده است. در حقیقت، صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی اواخر سال میلادی گذشته 1.4 میلیارد دلار از سهام اکتیویژن را نیز در کنار 1.1 میلیارد دلار و 826 میلیون دلار از سهام کمپانی‌های EA و Take-Twoخریداری کرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.