اخبار بازی

ناشر بازی RUNE 2 از استودیو Human Head توسعه دهنده بازی، شکایت کرد

Ragnarok ناشر بازی Rune 2 بر علیه استودیو Human Head توسعه دهنده بازی، طرح شکایت کرد.
به نظر می رسد داستان Human Head وارد فصل جدیدی شده است. این استودیو اخیرا به دنبال انتشار بازی Rune 2 بسته شد. اما اعضای آن توسط کمپانی Bethesda در استودیویی تازه تاسیس به نام Roundhouse Studios جذب شدند.

در واقع به جز عوض شدن نام Human Head به Roundhouse چیز دیگری تغییر پیدا نکرد.
نتیجه این اقدام غافلگیر کننده که بیش از همه شرکت Ragnarok ناشر بازی را متعجب ساخت، کشیده شدن پای Human Head به دادگاه بود.
در دعوی، Ragnarok علاوه بر درخواست غرامت 100 میلیون دلاری، تمامی دارایی های بازی Rune 2 و سورس کد آن را طلب کرد. تا بتواند به این وسیله از پشتیبانی از بازی ادامه دهد.

این پرونده دارای پیچیدگی های زیادیست. اما نشان خواهد داد که مشکلات مرتبط به پایان رساندن ساخت بازی چه بوده است. Ragnarok بیان داشت که Human Head روی 11 مایل استون (فازهای اجرایی پروژه طبق برنامه زمانبندی شده) توافق کرده که پس از پایان هر فاز مبلغی را هم دریافت می کرد. Human Head وظیفه توسعه پروژه و مدیریت ارتباطات را برعهده داشت و Ragnarok هم سرمایه گذاری و بازاریابی آن را.

با این حال ، Ragnarok ادعا می کند که به دلیل تأخیرهای مکرر ، خطاهای زیاد و سوء مدیریت، تعداد مایل استون های قرارداد به 23 عدد افزایش یافت . البته هزینه تمام مایل استون هایی که به پایان رسیده اند هم پرداخت شده است. جدای از مشکلات در توسعه بازی، این دعوی مشخص کرد که Ragnarok از معامله Bethesda هم بی خبر بوده است!

این شرکت ادعا میکند که برای آنها سخت بود تا سازنده را در مسیر به پایان رساندن ساخت بازی تصور کنند. به گفته Ragnarok تصمیم Human Head برای بستن استودیو تنها سه روز کاری قبل از عرضه بازی بود. بدون اینکه حتی اشاره ای به دخالت Bethesda در روند این تصمیم گیری بکنند.
در پایان Ragnarok اعلام کرد که حقوق بازی Rune 2 متعلق به آنهاست. اما در حال حاضر به علت دسترسی نداشتن به منابع اصلی بازی که بخشی از قراداد اولیه است، نمی توانند به ساخت و پشتیبانی از DLC این بازی ادامه دهند.

به روزرسانی

کلیه دارایی های بازی Rune 2 از جمله سورس کد ، هم اکنون در اختیار ناشر آن Ragnarok است.
Ragnarok بعد از به دست آوردن هارد درایوی که شامل فایل های اصلی توسعه بازی بود،  مالکیت تمام دارایی ها و سورس کد Rune 2 را کسب کرد.

Ragnarok در ماه دسامبر بر علیه Bethesda و Human Head طرح شکایت کرد و به دنبال گرفتن غرامت 100 میلیون دلاری به اضافه تمام  دارایی های بازی بود تا بتواند به پشتیبانی از عنوان اصلی و DLC آن ادامه دهد.

با اینکه تا زمان انتشار این خبر مشخص نیست Ragnarok حقوق و دارایی های این بازی را به وسیله طرح دعوی در دادگاه به دست آورده است یا از طریق دیگر، اما به نظر می رسد این ماجرا در حال حل شدن است.

مطالب پیشنهادی:

برچسب ها

علی محمد خراسانی

Video Games, Movies and TOOL

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن