اخبار بازی

مجموع فروش مجموعه بازی Resident Evil به 91 میلیون نسخه رسید

بازی Resident Evil

مجموعه بازی Resident Evil از زمان عرضه اولین نسخه آن تاکنون فراز و فرودهای بسیاری را تجربه کرده است اما شرکت کپکام در چند سال اخیر توانسته تجدید حیات چشمگیری را در این سری ایجاد کند و با عرضه عناوین موفقی، این فرنچایز را به ریشه‌های وحشت و بقا محبوب خود بازگرداند.

در حالی که عملکرد تجاری مجموعه بازی Resident Evil حتی در دورانی که این مجموعه از نظر کیفی با استقبال چندانی مواجه نمی‌شد نیز بسیار خوب بوده اما بازگشت به روزهای خوب گذشته سبب شده تا فروش این سری بازی با افزایش قابل توجهی همراه شود و اکنون نیز به نقطه برجسته جدیدی در زمینه عملکرد تجاری دست پیدا کند. شرکت کپکام با ارائه گزارش مالی مربوط به سال 2019 تایید کرد که فروش این مجموعه بازی به 91 میلیون نسخه رسیده است.

آخرین نسخه اصلی عرضه شده در این مجموعه، بازسازی بازی Resident Evil 2 بود که در ژانویه سال جاری عرضه شد و براساس آخرین آمار ارائه شده برای آن، 4.5 میلیون نسخه به فروش رسانده است. ناگفته نماند طبق اطلاعاتی که پیش از این اعلام شده بود بازی Resident Evil 5 تا فوریه 2019 هم‌چنان پرفروش‌ترین بازی این فرنچایز محسوب می‌شود و فروش 11 میلیون نسخه‌ای را برای خود به ثبت رسانده است.

اگرچه در چند وقت اخیر گزارشات و شایعات فراوانی پیرامون بازی Resident Evil 8 و بازسازی بازی Resident Evil 3 شنیده شده اما شرکت کپکام هم‌اکنون در حال کار روی عنوان Project Resistance است. اثری که هم‌چنان نام نهایی آن نیز مشخص نشده و اگرچه دارای بخش تک‌نفره داستانی هم هست اما تمرکز زیادی روی حالت Co op رقابتی خود خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.