اخبار بازی

کوییزکاپ ۹۸، بزرگ‌ترین مسابقه‌ی اطلاعات عمومی کشور

کوییزکاپ، بزرگ‌ترین مسابقه‌ی اطلاعات عمومی کشور، به ایستگاه آخر رسید.

به گزارش روابط عمومی استودیوی بازی‌سازی کوییز آو کینگز، سومین دوره از مسابقات کوییزکاپ که امسال با شعار «بزرگ‌ترین مسابقه‌ی اطلاعات عمومی کشور» برگزار می‌شود، به مرحله‌ی مسابقات حضوری رسیده است.

طی سه سال اخیر، مجموعه‌ی کوییز آو کینگز با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، اقدام به برگزاری مسابقات کوییزکاپ نموده است. این مسابقات طی دو دوره‌ی اول برگزاری و در جریان «لیگ بازی‌های رایانه‌ای»، بیش‌ترین میزان استقبال و هم‌چنین جوایز مسابقات را به خود اختصاص داده بود.

کوییز آو کینگ

سومین دوره‌ی کوییزکاپ با بیش‌ترین میزان جوایز در تاریخ این مسابقات و در دو بخش انفرادی و تیمی در تاریخ ۱۳ مرداد آغاز شد. طبق روال هر سال، کوییزکاپ ۹۸ هم با مراحل آنلاین و چالش‌های کوییزی آغاز به کار کرد و در جریان این چالش‌های آنلاین درون بازی، بیش از ۱۰۰ هزار کاربر مشارکت کردند.

شاید بزرگ‌ترین ضعف مسابقات ورزش‌های الکترونیکی در کشورمان، محدودیت دسترسی گیمرهای سراسر ایران باشد. کوییز آو کینگز امسال برای راحتی و برابری تمامی شرکت‌کنندگان، بخش اعظمی از مسابقات خود را به‌صورت آنلاین برگزار کرد. این بخش انتخابی که مرحله‌ی گروهی آن هنوز هم در جریان است، به شکلی طراحی شده که در انتها و در روزهای مشخص، تعدادی از بهترین کوییزبازان سراسر کشور به محل برگزاری مسابقات در تهران بیایند و زمان انتظار آن‌ها حداقل میزان ممکن باشد.

در بخش انفرادی، ۲۲۰ نفر موفق شدند تا به فینال حضوری راه پیدا کنند. این افراد، برای فینال حضوری در تاریخ روز ششم شهریور ماه آماده می شوند. هم‌چنین در بخش تیمی، ۶۴ گروه سه نفره به فینال راه پیدا خواهند کرد که مسابقات حضوری آن‌ها یک روز بعد از مسابقات انفرادی و در تاریخ هفتم شهریور برگزار می‌شود. لازم به یاد‌آوری‌ست که فینالیست‌های هر بخش در فینال بزرگ کوییزکاپ و روز هشتم شهریور به مصاف یک‌دیگر خواهند رفت.

امیرحسین ناطقی، مدیرعامل کوییز آو کینگز در رابطه با جوایز امسال می‌گوید: «امسال بیش‌ترین میزان جوایز در تاریخ مسابقات را شاهد هستیم. مجموع جوایز نقدی امسال، بیش از ۶۰ میلیون تومان خواهد بود. در بخش انفرادی نفرات اول تا سوم به‌ترتیب ۱۵، ۷.۵ و ۲.۵ میلیون تومان برنده می‌شوند. در بخش تیمی نیز تیم‌های اول تا سوم به‌ترتیب ۲۰، ۱۰ و ۵ میلیون تومان جایزه می‌گیرند. این تنها جوایز نقدی مسابقات خواهد بود و شرکت‌کنندگان، این شانس را دارند تا جوایز بیش‌تری هم به‌دست بیاورند».

امسال در کنار مسابقات، یک رویداد حضوری ویژه نیز برگزار خواهد شد. هدف این رویداد که تحت عنوان «فستیوال هواداران کوییز آو کینگز» شناخته می‌شود، دور هم جمع کردن هواداران بازی خواهد بود. روز دوم شهریور، زمان برگزاری فستیوال هواداران است و چند ساعتی برنامه برای علاقه‌مندان در نظر گرفته شده.

رضا عباسی، مدیر بازاریابی کوییز آو کینگز در رابطه با فستیوال هواداران می‌گوید: «این رویداد، از آن دست کارهایی بود که انجامش را ماه‌ها در سر داشتیم. اولین و بزرگ‌ترین هدف فستیوال هواداران، دور هم جمع کردن طرفداران کوییز آو کینگز خواهد بود. برنامه‌های متنوعی برای فستیوال داریم و شاید یکی از جذاب‌ترین آن‌ها برای دوستداران کوییز آو کینگز، قابلیت رکورد زدن حضوری و بردن جایزه باشد». عباسی در رابطه با جوایز فستیوال هواداران اضافه می‌کند: «با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، دو دستگاه پلی‌استیشن ۴ برای بهترین رکوردهای روز در نظر گرفته‌ایم. هم‌چنین ۳۶ نفر از فینالیست‌های مسابقات انفرادی را از بین همین افراد که بهترین رکورد را داشته باشند، انتخاب می‌کنیم».

مسابقات حضوری کوییزکاپ ۹۸، از تاریخ ۲ الی ۸ شهریور ماه در سالن حجاب کانون پرورشی فکری کودکان، واقع در خیابان فاطمی تهران برگزار خواهد شد. روز دوم شهریور ماه، به فستیوال هواداران اختصاص دارد. ششم و هفتم شهریور، به ترتیب میزبان فینالیست‌های دو بخش انفرادی و تیمی خواهد بود و در انتها، هشتم شهریور فینال بزرگ هر بخش برگزار می‌شود.

اطلاعات تکمیلی مسابقات، از جمله زمان دقیق برگزاری هر یک از رویدادهای مربوط به مسابقات حضوری در بلاگ رسمی کوییز آو کینگز به آدرس http://blog.quizofkings.com در دسترس است.

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.