اخبار بازی

Quake بیست ساله شد

تولدی دیگر برای بازی تاریخی دیگر، Quake امروز 20 ساله شد.

بازی اول شخص بسیار محبوب استدیو id Software's در تاریخ 22 جون 1996 در آمریکا عرضه شد.

در بخشی از بررسی بازی Quake که توسط سایت Eurogamer در سال 2011 منتشر شد، این اثر چنین توصیف شده:

" این بازی تاثیر شگرفی در تحول سبک اول شخص داشت و نکته جالب توجه تفاوت آن با بقیه‌ی بازی‌های این استدیوی سازنده Doom است. این تفاوت چیزی است که Quake را متمایز و خاص می‌کند. "

از طرف دیگر John Romero از خالقان این بازی در وبلاگ خود سندی را به نام QuakeTalk 95 منتشر کرده است که بسیار جالب توجه است. QuakeTalk برای اگاهی دادن به خریداران بازی طراحی شده بود، در این سند تمامی اطلاعات مربوط به بازی گنجانده شده بود:

" مردم در آن زمان می‌خواستند تمامی اطلاعات منتشر شده در مجلات و جاهای مختلف را در اختیار داشته باشند. چیزی که برای من هنوز جالب است نشان دادن تغییر یک بازی در طول پروسه ساخت آن است. شاید با دیدن این عکس‌ها شباهت کمی به طراحی‌های نهایی دارد اما این خود شاهدی بر متغییر بودن ساخت بازی است. "

Romero همچنین اولین تصویری که از Quake درون اینترنت منتشر شد را بازنشر کرد:

 src=https://images.eurogamer.net/2015/articles/1/8/3/9/5/4/1/quake-turns-20-146668994339.jpg/EG11/resize/600x-1/quality/80/format/jpg style=

البته در آخر باید خاطر نشان کرد که میراث Quake ادامه دارد. Bethesda در کنفراس E3 امسال Quake Champion را به صورت انحصاری برای PC معرفی کرد.

منبع

کامیار صیاد

Knowledge is power, guard it well

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.