اخبار بازی

صحبت‌های Crytek پیرامون حافظه SSD در دو کنسول‌ PS5 و Xbox Scarlett

حافظه SSD

در چند وقت اخیر گزارشات فراوانی منتشر شده که بیان می‌دارند دو کنسول‌ PS5 و Xbox Scarlett از حافظه SSD برخوردار هستند. امری که برای مثال در زمان بارگذاری بازی‌ها تغییر قابل توجهی را ایجاد خواهد کرد.

نسل جدید کنسول‌ها همواره تکنولوژی‌های جدیدی را همراه خود عرضه می‌کنند. پیشرفت و بهتر شدن گرافیک همواره یکی از آن‌ها بوده با این حال موارد دیگری هم وجود دارند. در خصوص نسل جدید تاکنون وجود حافظه SSD مهم‌ترین تغییر قابل توجه کنسول‌های نسل جدید به شمار می‌رود و شرکت Crytek نیز آن را مسئله بسیار مهمی به حساب می‌آورد.

در گفتگو جدیدی که این شرکت با وبسایت Wccftech داشته، گفته شد که این نوع حافظه‌های پرسرعت SSD تغییر بزرگ بازی‌ها در نسل آینده محسوب می‌شوند. این هاردهای جدید نه تنها سرعت بارگذاری را کاهش می‌دهند بلکه امکانات جدیدی را برای طراحی بازی‌ها فراهم می‌کنند که پیش از این هم وجود داشتند اما امکان بهره گرفتن از آن‌ها وجود نداشت.

اگر کیفیت بصری و گرافیکی به افزایش خود به همان میزانی که با عرضه کنسول‌های نسل جدید از آن‌ها انتظار می‌رود ادامه پیدا کند، تغییر واقعی در بازی‌ها مسلما به استفاده از حافظه‌های پرسرعت SSD وعده داده ارتباط پیدا می‌کند. جدای این موضوع گه این نوع حافظه‌ها، سرعت بارگذاری را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهند قابلیت‌ها و امکانات جدیدی را برای طراحی بازی‌ها به وجود می‌آورند که مرتبط به بحث استریم هم می‌شوند. هم‌چنین انجین‌های بازی‌‎سازی نیز باید به طور اساسی تکامل پیدا کنند. با این حال این موضوع بسیار مهیج به شمار می‌رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.