اخبار بازی

تنظیمات دستی قابلیت HDR به کنسول Play Station 4 اضافه شد

در جدیدترین نرم‌افزار (Firmware) منتشر شده برای کنسول پلی استیشن 4 ، تنظیمات دستی قابلیت HDR و چندین تغییر کوچک اما کاربردی اضافه شده است.

یکی از این تغییرات، افزایش کیفیت صدا در بخش مکالمۀ بین بازیکنان (Party Chat) است. همچنین حداکثر تعداد کسانی که می‌توانند در یک مکالمۀ گروهی شرکت کنند به 16 نفر افزایش یافته است. یکی دیگر از مواردی که در این بروزرسانی دیده می‌شود و سونی علاقه‌ای به صحبت دربارۀ آن ندارد، وجود تنظیمات دستی برای قابلیت HDR است. قابلیت «اچ دی آر» مخفف High Dynamic Range به معنای محدوده دینامیکی بالا است. این قابلیت در تصاویر باعث میشود تا دقت رنگ افزایش پیدا کند و با بهبود رنگ‌ها باعث می‌شود تا تصاویر عمق بیشتری داشته باشند و بهتر نشان داده شوند.

تنظیمات دستی قابلیت HDR

یکی از کاربران Reddit با نام talgold تصویر بالا را منتشر کرده و همانطور که مشاهده می‌کنید قابلیت تنظیم دستی HDR به کنسول پلی استیشن 4 اضافه شده است. این کار از طریق یک فرآیند سه صفحه‌ای انجام می‌شود و تاریک یا روشن کردن تصاویر بصورت دستی امکان پذیر شده است. تنظیمات دستی HDR باعث می‌شود تا بازیکنان با توجه به نوع بازی که انجام می‌دهند، کنترل بیشتری بر جنبه‌های مختلف تصویر داشته باشند. این تنظیم دستی احتمال دارد بر روی محتوای سرویس‌های آنلاینی مانند Netflix تاثیر نامطلوب بگذارد، اما هنوز قطعی نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا