اخبار بازی

82.2 میلیون دستگاه PS4 تا ژوئن 2018 شیپ شده است

کنسول نسل هشتمی سونی شاید مراحل پایانی عمر خود را سپری کند اما همچنان به فروش موفقیت آمیز خود ادامه می‌دهد و در بازار خودنمایی می‌کند. به‌تازگی، شرکت سونی گزارش مالی خود برای سه ماهه اول سال مالی 2018 را اعلام کرده است. در این گزارش که مربوط به بازه‌ی زمانی اول آوریل تا 30 ژوئن 2018 است، جدیدترین ٱمار از میزان فروش کنسول PS4 به فروشگاه‌ها مشخص شده است.

طبق معمول، سونی آمار فروش کنسول PS4 در طول سه ماه اخیر را اعلام کرده است. طبق گزارش‌های سونی، 3.2 میلیون دستگاه PS4 در این سه ماه اخیر به فروشگاه‌ها راه یافته‌اند. البته، این میزان فروش حدوداً 100 هزار دستگاه کمتر از فروش سال گذشته در همین بازه است. با احتساب این رقم، تا پایان ماه ژوئن، 82.2 میلیون دستگاه PS4 شیپ شده است. سونی در گزارش مالی قبلی خود که تا پایان ماه مارس 2018 را شامل می‌شد، خبر داده بود که 79 میلیون دستگاه از این کنسول شیپ شده است.

 width=

همچنین به واسطه افزایش فروش نرم‌افزاری کنسول PS4 از طریق اینترنت و شبکه، شاهد افزایش درآمد چشمگیر 472.1 میلیارد ینی بوده‌ایم. همچنین بر اثر فروش بیش‌تر، سود عملیاتی خالص نیز 83.5 میلیارد ین افزایش داشته است.

ابتدا سونی در گذشته پیش‌بینی کرده بود که در سال مالی جاری (از اول آوریل 2018 تا 31 مارس 2019) 16 میلیون دستگاه PS4 شیپ خواهد شد؛ اما مدتی بعد این پیش‌بینی خود را تغییر داد و اعلام شد که هدف این شرکت در این سال مالی، فروش 17 میلیون دستگاه PS4 به فروشگاه‌ها است. اگر پیش‌بینی و انتظارات سونی درست از آب در بیاید، تا پایان مارس 2019 فروش این کنسول به رقم خیره‌کننده 96 میلیون دستگاه می‌رسد که می‌تواند بسیار برای سونی خوشحال‌کننده باشد. لازم به ذکر است که سونی بعضی از بازی‌های بزرگ انحصاری خود را هنوز منتشر نکرده است. قطعاً آن‌ها انتظار دارند که با عرضه بازی‌های بزرگ خود در ادامه سال 2018 و به خصوص در سال 2019 آمار فروش این کنسول را بهبود ببخشند.

به نظر شما فروش کنسول PS4 تا پایان عمر خود به چه رقمی خواهد رسید؟

منبع: Sony

مطالب پیشنهادی:

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.
بستن
بستن