اخبار بازینمایشگاه E3

پشتیبانی پروژه Scarlett از لوازم جانبی Xbox One تایید شد

همان‌طور که در جریان هستید، شرکت مایکروسافت در طی رویداد E3 2019 تیزری از پروژه Scarlett یا همان ایکس باکس نسل بعدی خود منتشر کرد. یکی از بخش‌هایی که مایکروسافت روی آن تمرکز شدیدی را قرار داده است، پشتیبانی سیستم جدید اسکارلت از عناوین کنسول‌های نسل قبلی است. اما امروز اعلام شد که این سیستم نه تنها از بازی‌های تمامی پلتفرم‌های قدیمی پشتیبانی می‌کند، بلکه از لوازم جانبی عرضه شده برای آن‌ها نیز پشتتیبانی خواهد کرد.

این خبر به دنبال معرفی پروژه در بلاگ پستی توسط مایکروسافت اعلام شد. در کنار ساپورت از بازی‌ها و لوازم جانبی، به نظر می‌رسد تمامی پیش‌روی‌های مربوط به پروفایل و حساب کاربری شما نیز به کنسول نسل بعدی منتقل می‌شود. به احتمال زیاد منظور از پیش‌روی همان لیست اچیومنت‌های دریافت شده، لیست دوستان و سایر اطلاعات مرتبط به اکانت Xbox شما است. رئیس بخش ایکس باکس، آقای Phil Spencer در Inside Xbox اعلام کرد تمامی عناوین پلتفرم‌های گذشته این شرکت همچون ایکس باکس وان، ایکس باکس 360 و ایکس باکس اوریجینال روی اسکارلت اجرا می‌شود.

البته جمله فوق به این معنا نیست که تک تک بازی‌های این پلتفرم‌ها روی اسکارلت اجرا می‌شوند و همچنان باید منتظر صدور مجوز اختصاصی برای هر یک از آن‌ها در جهت تجربه اثری خاص روی کنسول جدید بود. طبق اعلام کمپانی Microsoft پروژه Scarlett در تعطیلات آخر سال 2020 عرضه می‌شود.

شروین ژاوه

Nigh is the Time of Madness and Disdain

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا