اخبار بازی

کار سونی با PlayStation Vita و تولید کنسول‌های دستی تمام شده

تولید کنسول‌های دستی

اگر پس از عملکرد تجاری پایین‌تر از سطح انتظار و به نوعی ناامیدکننده کنسول PlayStation Vita تصور می‌کردید سونی باز هم به تولید کنسول‌های دستی باز خواهد گشت بهتر است در افکار خود تجدید نظر کنید زیرا به گفته مدیر این شرکت، کار سونی با توسعه و تولید کنسول‌های قابل حمل به اتمام رسیده است.

در مصاحبه‌ای با وبسایت گیم‌اینفورمر رئیس و مدیر اجرایی بخش سرگرمی‌های شرکت سونی یعنی جیم رایان تایید کرد که کار برند PlayStation با تولید کنسول‌های دستی خاتمه یافته است. ایشان با اشاره به کنسول PlayStation Vita که آخرین کنسول دستی و قابل حمل این کمپانی محسوب می‌شود عملکرد آن را تحسین کرد و با این حال افزود که این شرکت دیگر در مسیر ساخت این نوع کنسول‌‎ها حرکت نخواهد کرد.

کنسول PlayStation Vita در بسیاری جهات عملکرد درخشانی داشت و تجربه آن هم بسیار عالی بود. اما واضح است که این نوع کنسول‌ها تجارتی محسوب می‌شوند که ما دیگر در آن حضور نخواهیم داشت.

با توجه به این که شرکت سونی خط تولید کنسول PS Vita را در ابتدای سال جاری متوقف کرد گفته‌های کنونی جیم رایان هم چندان غیرمنتظره به شمار نمی‌روند. تا بدین لحظه PlayStation Vita تنها 15 الی 16 میلیون واحد به فروش رسانده که در مقایسه با فروش 80 میلیون واحدی کنسول PSP بسیار ناامیدکننده به شمار می‌رود. عرضه این کنسول تا حدی برای سونی شکست تجاری محسوب می‌شد که اکنون این کمپانی شاید دیگر هرگز به عرصه ساخت کنسول‌های قابل حمل باز نگردد. این در حالی است که شرکت نینتندو با Switch ثابت کرد که هم‌چنان تقاضا برای کنسول‌های دستی وجود دارد.

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.