اخبار بازی

شرکت سونی استودیو توسعه‌دهنده جدیدی در مالزی تاسیس می‌کند

توسعه‌دهنده جدیدی در مالزی

براساس گزارش منتشر شده از سوی وبسایت اگیم‌اینداستری متوجه شدیم که شرکت سونی استودیو توسعه‌دهنده جدیدی در مالزی تاسیس خواهد کرد.

وای‌بی گابیند سینگ دیئو (YB Gobind Singh Deo) وزیر ارتباطات و رسانه مالزی درباره این موضوع اظهار کرد:

با تاسیس این توسعه جدید، کشور مالزی همکاری نردیکی با سونی به منظور ایجاد فرصت‌هایی برای صنعت بازی محلی و منطقه‌ای خواهد داشت. ما با همکاری یکدیگر به استعدادهای خلاق کشور تعالی بخشیده و حتی شراکتی را با همکاران آموزشی منطقه‌ ایجاد خواهیم کرد. این امر، بدین منظور صورت می‌گیرد تا از مورد حمایت گرفتن تسریع رشد این صنعت در کشور اطمینان حاصل شود.

استودیو جدید مورد بحث، اولین استودیو شرکت سونی در جنوب آسیا به شمار می‌رود و همزمان با ادامه خلق عناوین اختصاصی توسط PlayStation، این واحد به فراهم کردن آرت و انیمیشن مشغول می‌شود. این استودیو به تیم‌های اختصاصی و فرست پارتی سونی اعم از ناتی‌داگ، ساکرپانچ، گوریلا گیمز، مدیا مولکول و استودیو به تازگی خریداری شده اینسومنیاک گیمز ملحق خواهد شد.

جیم رایان مدیر PlayStation و بخش گیم سونی نیز درباره این همکاری و تاسیس استودیو توسعه‌دهنده جدیدی در مالزی اظهار کرد:

استعداد چشمگیر و اکوسیستم بازی پرطراوت و بانشاط و حمایت از سوی دولت از جمله دلایل کلیدی بود که ما تصمیم گرفتیم همکاری خود با مالزی را به مرحله جدیدی برسانیم.

این خبر تنها چند روز بعد از انتساب هرمن هالست، مدیر سابق استودیو گوریلا گیمز به عنوان مدیر استودیوهای جهانی سونی به جای شخص شوهی یوشیدا اعلام شد. در این میان یوشیدا نیز همکاری جدیدی با توسعه‌دهندگان مستقل را رهبری خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.