اخبار بازی

درآمد Pewdiepie میلیون‌ها دلار بیشتر از سایر یوتیوبرها است

Pewdiepie

در حالی که بسیاری از استریمرها به منظور کسب پول و درآمد بیشتر در حال تغییر پلتفرم استریم خود هستند تحقیق جدید صورت گرفته پیرامون میزان درآمد Pewdiepie از یوتیوب، سلطه این استریمر 29 ساله سوئدی بر یوتیوب را در مقایسه با سایرین نشان می‌دهد.

در این مقاله تمامی راه‌هایی که Pewdiepie از طریق آن‌ها درآمد کسب می‌کند مانند تشویق به فروش کالا و تبلیغات مورد بررسی قرار گرفت. براساس این آمار و ارقام، Pewdiepie نه تنها توانسته در هر دو بخش، درآمد بیشتری نسبت به سایر یوتیوبرها داشته باشد بلکه با اختلاف زیاد نیز موفق به انجام این کار شده است.

در ابتدا و بررسی بخش مربوط به تجارت و تشویق به خرید کالاها، موسسه Purple Moon که تحقیق مورد بحث را انجام داده، تخمین خود را با استفاده از میانگین تعداد بازدیدها به ازای هر استریمر در یوتیوب و مقایسه با قیمت کالاهای مورد استفاده توسط این یوتیوبر به اشتراک گذاشته است. بنابر اطلاعات منتشر شده، Pewdiepie در هر ماه 7 میلیون دلار از طریق خرید و فروش کلاهایی که به واسطه او صورت می‌گیرد پول به دست می‌آورد.

اما این موارد شامل تمامی درآمد Pewdiepie نمی‌شود. ویدئوهای این یوتیوبر کمک می‌کند تا فروش مواردی در قالب تبلیغات پولی نیز افزایش پیدا کند. هر زمانی که شخصی در حال تماشا ویدئویی در یوتیوب باشد و تبلیغی را مشاهده کند، بخشی از پولی که صاحب تبلیغات به یوتیوب برای نمایش آن می‌دهد مستقیما به جیب شخص صاحب کانال می‌رود. یوتیوب میزان این پول را با استفاده از مدل CPM محاسبه می‌کند.

این مدل CPM به هر استریمر بابت نمایش 1000 مرتبه‌ای تبلیغاتی مقدار مشخصی از پول را پرداخت می‌کند. ویدئوهای Pewdiepie در هر ماه چیزی حدود 544 میلیون بازدید دارد. تهیه‌کنندگان این مقاله آمار دقیقی در خصوص میزان پولی که Pewdiepie در هر ماه به ازای نمایش هر 1000 مرتبه‌ای تبلیغات به دست می‌آورد در اختیار ندارند اما با استفاده از اطلاعاتی که از سایر استریمرهای  هم‌رده Pewdiepie دارند رقم مورد بحث را چیزی بین 1 الی 3 دلار تخمین زده‌اند. بنابراین Pewdiepie در هر ماه 1.1 الی 1.8 میلیون دلار فقط از طریق آگهی و تبلیغات درآمد به دست می‌آورد.

مجموعا این استریمر حدود 8.5 میلیون دلار در هر ماه به جیب می‌زند. این در حالی است که نشریه The New York Times درآمد این یوتیوبر را برای کل سال گذشته برابر با 15.5 میلیون دلار اعلام کرده بود. اگر آمار و ارقام جدید صحت داشته باشند PewDiePie در مسیری قرار گرفته که به واسطه آن می‌تواند پول بسیار بیشتری در مقایسه با سال قبل را به خانه ببرد. این مورد علیرغم تمامی حواشی و جنجال‌ها از جمله بن موقتی است که در ابتدای سال جاری با آن‌ها مواجه شده بود.

‫3 دیدگاه ها

 1. [QUOTE=”IMANOKA, post: 4614159, member: 112342″]
  بله پادشاه یوتیوب باید هم درآمدش از بقیه خیلی بیشتر باشه:D
  طرف 90 میلیون دنبال کننده داره و هر ویدیوی روزانه ی معمولیش بالای 5-6 میلیون بار دیده میشه:|
  البته ایشون بیشترین درآمد رو نداره بین یوتیوبر ها تا جایی که من میدونم،چند تایی هستن که درامدشون بیشتره
  [/QUOTE]
  96 تا به 100 نرسونه هم بیخیال نمیشه:D این درامد حقش تو ویدیوهاش جوری به یسری ادم صنعتی مثل نینجا یا جی کی رولینگ خیلی ببخشید ر.د که…………..دمش گرم:D

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
 • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.