اخبار بازی

Peter Molyneux در مورد سال 2008 صحبت می‌کند

Peter Molyneux که یکی از نوابغ صنعت بازی‌سازی می‌باشد، مصاحبه‌ای با BBC داشته است که در زیر می‌خوانیم:

Peter Molyneux گفت:” 2008 سالی بود که کنسول Wii باز هم بهتر و بهتر شد و به آنجایی رسید که هیچ کسی تصورش را نیز نمی‌کرد. کنسول 360 نیز خوب بود هر چند که در برخی از موارد در سایه کنسول Wii قرار گرفت. متاسفانه PS3 در رده آخر قرار گرفت. 

و اما در بازی‌ها، GTAIV عنوان بسیار بزرگی برای صنعت بازی بود. راک‌استار یک بار دیگر هنر خود را در طراحی بازی به تصویر کشید. البته cut sequences‌های زیادی در این بازی بود که خیلی از بازیباز‌ها موفق به دیدن همه آنها نشدند. آیا ما داریم بازی‌ها را سخت و پیچیده می‌کنیم؟‌این سوالی است که صنعت گیم باید از خود بپرسد.

در این سال بالاخره دست ما ( بازیسازان) در کار با کنسول‌های جدید باز شده و همانطور که می‌بینید امسال دنباله‌های زیادی برای بازی‌های قبلی درست شد. از قبیل: Gears of War 2، Fallout 3، Fable II و هفتمین قسمت از Tomb Raider.

یکی از بازی‌های محبوب من Little Big Planet بود. یک عنوان هنری بزرگ که به بازار خوبی برای سونی تبدیل شد. به نظر من کریسمس زمان کاملا مناسبی برای عرضه بازی‌ها نیست. ما در امسال چندین بازی داشتیم که همه آن‌ها نیز خوب و مناسب بودند; البته مردم از این بازی‌ها استقبال کردند ولی ما نباید زیاد به خودمان مغرور شویم.

در سال بعد اوضاع کمی خشک و نامرغوب به نظر می‌رسد. همه سه‌گانه‌ها در کریسمس امسال عرضه شدند و بیشتر بازی‌های بزرگ نیز برای سال 2010 در نظر گرفته شده‌اند. حالا که فکر می‌کنم، می‌بینم هیچ عنوانی در سال بعد نیست که مرا خیلی هیجان‌زده و مشتاق کند.

همه می‌گویند که بازی‌ها علی‌رغم قیمت‌ بالایی که دارند، سرگرمی خوبی برای اوقات فراغت در خانه هستند ولی من این حرف را قبول ندارم. به نظر من خیلی از مردم فشار‌های مالی زیادی را برای خرید بازی متحمل می‌شوند.

و خبری از Lionhead: حالا که ما Fable II را عرضه کردیم، می‌توانیم تمرکز خود را بر روی پروژه بعدی خود قرار دهیم. این یک پروژه فوق سری از شرکت Lionhead است که احتمالا در سال آینده رونمایی خواهد شد”.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا