اخبار بازی

فروش کنسول Nintendo Switch به بیش از 41 میلیون واحد رسید

کنسول Nintendo Switch

انتشار گزارش مالی مربوط به سه‌ماهه دوم سال مالی جاری توسط شرکت نینتندو از رسیدن فروش کنسول Nintendo Switch به بیش از 41 میلیون نسخه خبر می‌دهد. کنسولی که موفقیت تجاری خود را بارها و بارها به اثبات رسانده و اگرچه هنوز فروش و عملکرد مالی آن به PS4 و Wii نرسیده اما در مسیر رسیدن به آن‌ها قرار دارد.

رقم دقیق اعلام شده برای فروش کنسول Nintendo Switch به 41.67 میلیون واحد اشاره دارد. آن هم در مدت زمان دو سال و نیمی که از عرضه این کنسول می‌گذرد. بدین ترتیب فروش سیستم هیبریدی نینتندو به حد و اندازه‌های Xbox One رسیده حال آن که مدت‌هاست مایکروسافت آماری برای فروش بازی خود به صورت عمومی اعلام نمی‌کند. از سوی دیگر Switch اکنون جایگاهی بالاتر از SEGA Genesis و Nintendo 64 در اختیار داشته و هم‌چنین در حال رسیدن به فروش کنسول SNES است که 49.1 میلیون واحد فروخته بود. با توجه به این که هنوز چند سالی از عمر Switch در بازار باقی مانده، مسلما به میزان فروش آن هم دست پیدا خواهد کرد. پس از آن نوبت به NES می‌رسد که 61.91 میلیون واحد فروخته.

منطقی به نظر می‌رسد که نینتندو در سه‌ماهه گذشته، 5 میلیون واحد کنسول به خرده‌فروشی ارسال کرده و فروخته باشد زیرا بازه زمانی شلوغی برای این کنسول بوده است. از نظر سخت‌افزاری، این کنسول هم یک نسخه به همراه باتری با طول عمر بیشتر دریافت کرده و هم نسخه Nintendo Switch Lite عرضه شده است. کنسولی که در ده روز ابتدایی پس از انتشار موفق شد حدود 2 میلیون واحد به فروش برساند. از نظر نرم‌افزاری نیز عناوین قابل توجهی هم‌چون بازی Astral Chain، بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening و بازی Fire Emblem: Three Houses عرضه شده و در این میان بازی Super Mario Maker 2 به محبوبیت بیشتری دست پیدا کرده است.

فروش بازی Super Mario Maker 2 به میزان 3.93 میلیون نسخه، فروش بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening به میزان 3.13 میلیون نسخه و فروش بازی Fire Emblem: Three Houses به میزان 2.29 میلیون نسخه رسیده است. عناوینی مانند Mario Kart 8 Deluxe و Super Smash Bros. Ultimate هم هم‌چنان به عملکرد تجاری خوب خود ادامه داده و مجموع فروش آن‌ها به ترتیب به 19.01 و 15.71 میلیون نسخه رسیده است.

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.