اخبار بازی

کنسول نسل آینده مایکروسافت به تنهایی Xbox نامیده می‌شود

کنسول نسل آینده مایکروسافت

از زمان رونمایی از کنسول نسل آینده مایکروسافت تحت عنوان Xbox Series X در مراسم The Game Awards 2019 واکنش‌های متفاوت بسیاری به آن صورت گرفته است. در حالی که عده‌ای از آن استقبال کردند عده‌ای دیگر هم در طرف مخالف چنین انتخاب نامی را گیج‌کننده می‌دانند. با این حال کاشف به عمل آمده که این کنسول به آن گیج‌کنندگی و پیچیدگی که تصور می‌کردید نیز خوانده نخواهد شد.

سخنگویی از شرکت مایکروسافت در صحبت با وبسایت Business Insider توضیح داد کنسول بعدی این کمپانی که به صنعت گیم قدم خواهد گذاشت تنها Xbox نامیده می‌شود و “Series X” هم نام مدل آن خواهد بود.

نامی که ما برای کنسول نسل آینده مایکروسافت با خود حمل می‌کنیم به سادگی “Xbox” است. در مراسم The Game Awards نیز این نام از طریق Xbox Series X متولد شد.

سخنگوی شرکت مورد بحث در ادامه صحبت‌ها و توضیحات خود اظهار کرد نام Xbox Series X به ما فضایی می‌دهد تا بتوانیم در آینده کنسول‌های بیشتری عرضه کنیم. بدین ترتیب می‌توان نتیجه گرفت این شرکت نام تجاری کنسول‌های بازی خانگی خود را به نوعی بازنگری کرده که تنها Xbox نامیده می‌شوند. شاید این تصمیم در نگاه اول عجیب به نظر برسد مخصوصا وقتی این موضوع را به یاد بیاوریم که اولین کنسول شرکت مایکروسافت نیز دقیقا با همین نام خوانده می‌شد اما این نوع اسم‌گذاری دقیقا در راستای مسیری است که مایکروسافت برای بخش بازی خود انتخاب کرده است.

این کنسول برای عرضه در تعطیلات 2020 برنامه‌ریزی شده و تاکنون دو بازی Halo Infinite و Hellblade 2: Senua’s Saga برای انتشار روی آن معرفی شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.