اخبار بازی

احتمال معرفی بازی‌های نسل بعدی در هفته‌های آینده

شکی نیست که بسیاری از کمپانی‌های بزرگ قصد داشتند تا در تابستان امسال و رویداد E3 2020، بازی‌های نسل بعدی خود را معرفی کنند. اما کنسل شدن این رویداد، باعث شده تا برنامه‌ریزی و شیوه بازاریابی بازی‌های نسل بعدی حاضر در E3 تغییر کند.

Xbox Series X و PlayStation 5

حال به‌تازگی شایعاتی مبنی بر معرفی زودهنگام تعدادی از عناوین نسل بعدی از سوی منابع مختلف به گوش می‌رسند. آقای Daniel Ahmad (آنالیزور ارشد سایت Niko Partners) امروز با انتشار توئیتی گفت که با کنسل شدن E3 2020، تاریخ معرفی و نمایش بازی‌های زیادی تغییر کرده‌است. طبق گفته او، تعدادی از این معرفی‌ها مدتی پس از زمان اصلی برگزاری E3 صورت می‌گیرند؛ اما به‌نظر می‌رسد قرار است اولین برنامه با محوریت بازی‌ها‌ و کنسول‌های نسل بعدی، بسیار زودتر از زمان موعد پخش شود.

البته آقای دنیل احمد در ادامه هشدار داد که با توجه به شرایط به‌وجود آمده پیرامون ویروس کووید-19، ممکن است برنامه‌ریزی شرکت‌های مختلف در آخرین دقایق تغییر کنند. با اینحال، از آنجایی که او پیش‌تر اطلاعات فراوانی را به درستی لو داده، می‌توان این احتمال را داد که درحال حاضر شرکت مایکروسافت یا سونی چنین برنامه‌ای دارند.

همچنین، وبسایت VGC نیز اعلام کرد شخص ناشناسی با آگاهی از برنامه‌های شرکت سونی، مدعی است که این شرکت قصد دارد تا در ماه مِی کنسول PlayStation 5 را به‌طور کامل معرفی کند. با در نظر گرفتن کنسل شدن رویدادهای مختلف به دلیل شیوع ویروس کرونا، انتظار می‌رود تمام این معرفی‌های احتمالی به‌شکل آنلاین و بدون حضور رسانه‌ها انجام پذیرد.

با توجه به اینکه تاکنون هیچکدام از کنسول‌های نسل بعدی تأخیر نخورده‌اند و قرار است در پاییز 2020 وارد بازار می‌شوند، شنیدن چنین شایعاتی چندان هم دور از ذهن به‌نظر نمی‌رسد. آقای فیل اسپنسر نیز پیش‌تر گفته‌بود که انتظار دارد در حوالی تابستان کنسول Xbox Series X برای پیش‌خرید قرار بگیرد. اگر تمام این شایعات درست باشند، رقابت سنتی و جذاب دو شرکت سونی و مایکروسافت در آینده‌ای نزدیک وارد فاز جدی‌تری خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.