اخبار بازی

شرکت Nacon استودیوی سازنده بازی جدید ارباب حلقه‌ها را خرید

شرکت فرانسوی Nacon امروز اعلام کرد که استودیو Daedalic Entertainment را به قیمت 53 میلیون یورو خریداری کرده است، این شرکت اخیرا در حال ساخت بازی جدید ارباب حلقه‌ها یعنی The Lord of the Rings: Gollum است.

مسئولین این استودیو اعلام کردند که ادغام شدن Daedalic با Nacon باعث رشد این تیم حرفه‌ای بازی‌سازی خواهد شد و به استودیو این امکان را می‌دهد تا موقعیت خودش را به عنوان یک ناشر بازی‌های مستقل نیز تقویت کند ( استودیو Daedalic Entertainment هم بازی می‌سازد و هم ناشر بازی‌های مستقل است).

The Lord of the Rings: Gollum

کارستن فیشتلمن و استفان هارمز از Daedalic همچنان مدیریت این استودیو را بر عهده خواهند داشت و این کار را با “درجه بالایی از خودمختاری در توسعه و انتشار” انجام خواهند داد. شرکت Nacon به طور کلی 32 میلیون یورو به صورت نقدی برای خرید این استودیو هزینه کرده و بقیه مبلغ آن را بر اساس عملکرد این استودیو تا سال 2026 پرداخت خواهد کرد، انتظار می‌رود که این خرید تا اواخر سال جاری نهایی شود.

تنها دو ماه از شروع سال 2022 گذشته و تا الان شاهد خریدهای بزرگ و زیادی در صنعت بازی‌های ویدئویی بوده‌ایم. در اوایل ژانویه Take-Two اعلام کرد که سازنده بازی‌های موبایل، Zynga را خریداری می‌کند. به دنبال آن خبری مبنی بر خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت منتشر شد و بزرگترین خرید تاریخ گیم را رقم زد.

مهم ترین بازی آینده این استودیو، یعنی The Lord of the Rings: Gollum در سال 2022 برای پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس و اس، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.