اخبار بازی

شوخی نژادپرستانه در فیلم مانستر هانتر باعث سرازیر شدن نقدهای منفی به بازی Monster Hunter World شده است

فیلم سینمایی مانستر هانتر به‌تازگی در چین اکران شده و بسیاری از افراد، بابت قرار گرفتن یک شوخی نژادپرستانه در این فیلم ناراحت هستند و تصمیم به ثبت نقدهای منفی در صفحه استیم بازی Monster Hunter World گرفته‌اند. با بازی سنتر و جدید ترین اخبار بازی همراه باشید.

بازی Monster Hunter World

در حالی که چین یکی از بزرگ‌ترین بازارهای این فیلم به‌شمار می‌رود، اما فیلم سینمایی Monster Hunter به کارگردانی و نویسندگی Paul W. S. Anderson در این کشور باعث بحث و جدل زیادی شده است.

در بخشی از فیلم، یکی از شخصیت‌ها این جمله را به‌زبان می‌آورد: ” این دیگه چجور زانویی هست؟ زانوی چینی. (Chi-knees)” این شوخی برای کاربران چینی و آسیایی یادآور شوخی نژادپرستانه معروف ” Chinese, Japanese, dirty knees – look at these” شده که توهین‌آمیز تلقی می‌شود.

این اتفاق باعث برانگیختن واکنش تند و شدیدی از سوی کاربران چینی در فضای مجازی شده و برخی طرفداران اعتراض خود را با ثبت بیش از هزار نقد منفی برای بازی Monster Hunter World در استیم اعلام کرده‌اند. البته شرکت Capcom با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده با اینکه از بحث‌های جنجالی پیش آمده آگاه است، اما در ساخت این فیلم هیچ نقشی نداشته. با اینحال، کپکام گفته که موضوع را از طریق کمپانی‌های مرتبط با فیلم پیگیری می‌کند.

گزارشات غیر رسمی از لغو نمایش فیلم مانستر هانتر در سینماهای کشور چین خبر می‌دهند. این موضوع با توجه به واکنش شدید کاربران چندان دور از ذهن به‌نظر نمی‌رسد؛ اما سوال مهمی که پیش می‌آید این است که چرا چنین دیالوگی در مرحله اول نوشته شده و اصلا چگونه پس از آن به ورژن نهایی فیلم راه پیدا کرده؟

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

‫11 دیدگاه ها

 1. بله به ملیت کسی توهین شده. این شوخی به کثیف و حقیر بودن چینی ها اشاره داره. اونم از سمت یک شرکت ژاپنی. برای بهتر درک شدن بحث اضافه کنم چین سالها تحت استئمار ژاپن بوده تا جایی که حتی زبان چینی ممنوع بوده باید با زبان ژاپنی به بچه ها تدریس میشده. اسم خیابونا به ژاپنی بوده و… مشکلات و اشغال کشور چین تو جنگ جهانی دوم رو هم اضافه کنید در نهایت این حرف از سمت اونا براشون خیلی گرون تموم میشه. البته کپکام گفته در ساخت فیلم نقشی نداشته ولی به هر حال عصبانیتشون قابل درکه.

  کپکام که بی تقصیره و همونطور که گفته شد توی روند ساخت فیلم نقشی نداشته. نکته عجیبی که وجود داره اینه یکی از تهیه کننده های فیلم Tencent Pictures بوده که خودش یه کمپانی چینیه.:|

 2. زانویی چینی چه شکلیه مگه فرقی داره با زانوی بقیه مردم دنیا

  خود زانو نه ولی کثیف و تمیز بودنشون فرق داره. تو دوران استعمار چین ژاپنی ها چینی ها رو تو معادن و مزارع بکار میگرفتن و اکثرشون زانوها و دستاشون بخاطر کار تو شرایط بد کثیف و سیاه بوده. برای همینم اصلا اصطلاح زانو چینی یه جور توهین محسوب میشه تو اون بخش از آسیا.

 3. چقدر دوستان ناراحت شدن که مخاطب های چینی آزرده خاطر شدن و میگن نباید اینجور شوخی ها وجود داشته باشه و جالبه که با خلیج عربی مقایسه میشه. مگه به ملیت کسی توهین شده؟ جاشون بودم توی چین نمایش نمیدادم. با اینکه متاسفانه خیلی وابسته ان به این بازار چین.

  بله به ملیت کسی توهین شده. این شوخی به کثیف و حقیر بودن چینی ها اشاره داره. اونم از سمت یک شرکت ژاپنی. برای بهتر درک شدن بحث اضافه کنم چین سالها تحت استئمار ژاپن بوده تا جایی که حتی زبان چینی ممنوع بوده باید با زبان ژاپنی به بچه ها تدریس میشده. اسم خیابونا به ژاپنی بوده و… مشکلات و اشغال کشور چین تو جنگ جهانی دوم رو هم اضافه کنید در نهایت این حرف از سمت اونا براشون خیلی گرون تموم میشه. البته کپکام گفته در ساخت فیلم نقشی نداشته ولی به هر حال عصبانیتشون قابل درکه.

 4. چقدر دوستان ناراحت شدن که مخاطب های چینی آزرده خاطر شدن و میگن نباید اینجور شوخی ها وجود داشته باشه و جالبه که با خلیج عربی مقایسه میشه. مگه به ملیت کسی توهین شده؟ جاشون بودم توی چین نمایش نمیدادم. با اینکه متاسفانه خیلی وابسته ان به این بازار چین.
 5. بگن خلیج فارس شما بیمه تکمیلی مجانی میگیری؟ بگن ایرانی ها وحشی نبودن زمان نبرد ترموپیل به شما دلار 7 ریالی میدن؟ مشغله فکریتون ایناست؟ :D.

  این دیگه یه بحث دیگست. شما فرمودی چپول بزرگ شده توسط سینگل مام که اصولا یه مفهوم غربی هست و مال اونور. ربطی به کشورهای شرقی مثل چین نداره. همونجوری که ربطی به ما نداره. ماها دغدغه های خودمون رو داریم و حساسیت های خودمون رو. اینکه این دغدغه ها درستن یا نیستن بحثش خیلی طولانیه و خارج از حوصله تاپیک

 6. فکر نمیکنم ملت چین یه مشت چپول باشن که سینگل مام بزرگشون کرده باشه. این حساسیت ها بین خیلی از ملت های جهان وجود داره. یه مثالش فیلم 300 که کل ملت ما رو جریحه دار کرد یا اسم خلیج عرب که گوگل داخل پرانتز جلوی اسم خلیج فارس گذاشته بود که حتی کار به هک سرورهای گوکل هم کشید. نمیدونم حالا ما هم یه مشت چپول بودیم که سینگل مام بزرگمون کرده بود یا نه؟

  بگن خلیج فارس شما بیمه تکمیلی مجانی میگیری؟ بگن ایرانی ها وحشی نبودن زمان نبرد ترموپیل به شما دلار 7 ریالی میدن؟ مشغله فکریتون ایناست؟ :D.

 7. بلاتشبیه (:D) یه نسل چپول که توسط سینگل مام ها بزرگ شدن. همه چی اذیتشون میکنه.

  فکر نمیکنم ملت چین یه مشت چپول باشن که سینگل مام بزرگشون کرده باشه. این حساسیت ها بین خیلی از ملت های جهان وجود داره. یه مثالش فیلم 300 که کل ملت ما رو جریحه دار کرد یا اسم خلیج عرب که گوگل داخل پرانتز جلوی اسم خلیج فارس گذاشته بود که حتی کار به هک سرورهای گوکل هم کشید. نمیدونم حالا ما هم یه مشت چپول بودیم که سینگل مام بزرگمون کرده بود یا نه؟

 8. خیلی خرن… جدا خیلی خرن! :|
  فیلمت کلا مهم ترین منطقه اکرانش چین ـه بعد از این مدل حرکت ها میزنی!؟
  یعنی دو جو! فقط دو جو این جماعت Extremist چینی رو بشناسی دیگه باید بدونی نمیشه با اینا شوخی کرد.

  جوکه حتی جوک بامزه ای هم نیست آخه :|

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
 • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.