اخبار بازی

شرکت مایکروسافت درحال ایجاد تحول در بخش گیمینگ این کمپانی است

شرکت مایکروسافت

طی دو سال گذشته شاهد تغییرات گسترده‌ای در زمینه سیاست‌های مربوط به بخش گیمینگ «شرکت مایکروسافت» بوده‌ایم. از عرضه کنسول بین نسل یعنی ایکس باکس وان اکس، که خارج از از عرف و عادت رایج عرضه کنسول‌ها وارد بازار شد، تا سرویس  مختص استریم این شرکت یعنی پروژه xCloud، به نظر می‌رسد وضعیت بخش بازی و بازیسازی در کمپانی دوباره به اولویت اول بازگشته است.

در اوایل سال جاری، مایکروسافت بیانیه خاصی را در بلاگ «ویندوز اینسایدر» منتشر نمود که به بازی‌ها مربوط می‌شود. این شرکت به واسطه بیلد 18334 ویندوز، قصد ایجاد تکنولوژی‌های جدیدی برای ویندوز 10 دارد و در همین راستا بازی State of Decay را به طور رایگان به شرکت کنندگان [طرح اینسایدر] اهدا می‌کند، اما این تمام اطلاعاتیست که این کمپانی در اختیارمان قرار داده.

در این بین آقای Brad Sams، یکی از افراد معتبر در زمینه اخبار و شایعات مرتبط با مایکروسافت، با تحقیق و بررسی این قضیه موفق به کشف موردی شده که مایکروسافت درحال حاضر از دید عموم پنهان نگاه داشته. بر اساس یافته‌های وی، هنگام دانلود State of Decay، به جای دریافت عنوان مذکور از سرور‌های فروشگاه ویندوز (که با آدرسserverdl[dot] Microsoft[dot]com شناخته می‌شود)، یعنی جایی که تمامی بازی‌های PlayAnywhere روی آن قرار گرفته‌اند، شما به سرورهای کنسول ایکس باکس هدایت می‌شوید (که با آدرس assets1[dot]xboxlive[dot]com شناخته می‌شود)

به زبان ساده‌تر، به جای پورت کردن یک به یک بازی‌های ایکس باکس برای کامپیوتر، مایکروسافت درحال دامپ کردن تمامی عناوین و سرویس‌های ایکس باکس روی کامپیوتر است. هنگام دریافت فایل نصب از استور، اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می‌سازد، فرمت .xvc فایل است و در صورتی که با آن آشنا نیستید، این فرمت در سال 2013 معرفی شد و از آن زمان تا به امروز برای  تک تک فایل‌های کنسول ذکر شده استفاده می‌شود.  به عبارتی دیگر، شما قادر هستید تا با استفاده از PowerShell بازی‌های ایکس باکس را روی سیستم کامپیوتر خود نصب کنید.

مدتیست این کمپانی برنامه دارد تجربه ایکس باکس و فروشگاه ویندوز را به یک دیگر نزدیک کند و به نظر می‌رسد اطلاعات فوق نیز بخشی از استراتژی گیمینگ مایکروسافت باشد. بر اساس این اطلاعات، شرکت قصد طراحی سیستمی را دارد که ارائه عناوین ایکس باکس روی کامپیوتر را ساده‌تر از قبل می‌سازد، به نحوی که کار بازیسازان در ساخت یک بازی برای دو پلتفرم به میزان چشم‌گیری کاهش پیدا کند.

«برد سمز» منابع متفاوت دیگری را نیز برای تایید این قضیه در دسترس قرار می‌دهد اما آن چه در ظاهر به نظر می‌رسد، مایکروسافت به دنبال ازبین بردن تفاوت‌های موجود میان ایکس باکس و کامپیوتر بوده و قصد ایجاد تجربه گیمینگ یکسان روی هر دو پلتفرم را دارد و می‌توان تصور کرد به زودی تمامی لایبرری کنسول xbox one برای PC در دسترس قرار می‌گیرد.

مطالب پیشنهادی:

برچسب ها

شروین ژاوه

Nigh is the Time of Madness and Disdain

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.
بستن
بستن