اخبار بازی

مایکروسافت برنامه‌ای برای عرضه بازی‌های انحصاری خود برای سایر پلتفرم‌ها ندارد

عرضه بازی‌های انحصاری

به گفته شرکت مایکروسافت، آن‌ها برنامه‌ای برای عرضه بازی‌های انحصاری خود برای سایر پلتفرم‌ها ندارند. اگرچه هم‌اکنون روایط خوبی بین مایکروسافت و نینتندو برقرار است اما این احتمال نیز وجود دارد عرضه بازی Ori And The Blind Forest برای کنسول Nintendo Switch، آخرین عنوان از مجموعه Xbox باشد که برای سایر پلتفرم‌ها در دسترس قرار می‌گیرد.

در بیانیه‌ای که به وبسایت GamesIndustry ارائه شد شرکت مایکروسافت احتمال عرضه بازی‌های انحصاری خود برای سایر پلتفرم‌ها و کنسول‌ها را رد کرد. در حالی که سال گذشته زمان مهیجی برای این کمپانی بود اما آن‌ها در آینده برنامه‌ای ندارند تا آثار فرست‌پارتی خود را از انحصار خود خارج کنند. تمرکز اصلی کمپانی بر این موضوع است که با همکاری استودیو‌های مختلفی که خریداری کرده‌اند برای پلتفرم‌های خود عناوین جدید بسازند.

سال گذشته زمان بسیار هیجان‌انگیزی برای ما بود که طی آن به تقویت تیم‌های خلاق داخلی خود در Xbox Game Studios پرداختیم. در عین حال که این استودیوهای جدید به زیرمجموعه ما منتقل می‌شوند ما از تعهد به سایر پلتفرم‌ها آگاه بوده و به آن‌ها احترام می‌گذاریم. با این حال این استودیوها و توسعه‌دهنده‌های جدید در آینده به ساحت بازی روی پلتفرم ما تمرکز می‌کنند. ما برنامه‌ای نداریم تا عناوین فرست پارتی خود را برای سایر کنسول‌ها و پلتفرم‌ها منتشر کنیم.

این استودیو‌های جدید شامل Obsidian (که در حال ساخت بازی The Outer Worlds است)، Double Fine (که روی بازی Psychonauts 2 کار می‌کند)، Ninja Theory (که مشغول توسعه Bleeding Edge است) و موارد دیگر می‌شود. ناگفته نماند مایکروسافت به پشتیبانی از Minecraft روی سایر پلتفرم ادامه داده و هم‌چنین برنامه دارد تا سرویس‌هایی نظیر xCloud را روی سایر پلتفرم‌های مشخصی در آینده عرضه کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.