اخبار بازی

Microsoft: رقبای ما فقط سازندگان کنسول ها نیستند

آقای Phil Harrison نایب رییس بخش سرگرمی های تعاملی شرکت Microsoft، معتقد است که استودیو های داخلی این شرکت دیگر فقط به رقابت با سازندگان کنسولی نمی پردازند بلکه هم اکنون گوگل و Apple نیز به جمع رقبای آن ها افزوده شده اند. وی در طی مراسمی برای بازیسازان که در لندن در جریان بود عنوان کرده است که استودوی های داخلی شرکت اکنون وظایف چندگانه ای را به عهده دارند و علاوه بر Xbox و ویندوز 8 گستره فعالیت خود را به بخش هایی نظیر وب و موبایل ها نیز افزایش داده اند. Phil Harrison در جمع حاظرین در این مراسم گفت: "ما اکنون به واقع تبدیل به استودیو های چند منظوره گشته ایم و اکنون فقط برای Xbox 360 بازی نمی سازیم بلکه در زمینه smart glass نیز در حال پیاده سازی تجارب خود هستیم و بازی های اختصاصی نیز برای Windows Phone 8 و Windows 8 می سازیم."  بر طبق صحبت های انجام شده توسط وی، نزدیک به حدود 30 عنوان بازی برای Windows 8 از زمان عرضه این ویندوز منتشر شده است، که همگی در استودیو های داخلی این شرکت ساخته شده اند. چند منظوره شدن حوزه مسئولیت های در شرکت مایکروسافت بخشی از پروژه وسیع تری است که به گفته Phil Harrison  قصد دارد تا سازندگان عناوین در فضای سرویس های cloud را به بازار رقابتی در زمینه سرگرمی ها وارد کند.
Phil Harrison در توضیح این مورد می گوید: "ما تصور می کنیم که این مساله حوزه رقابتی در فعالیت های شرکت را گسترش می دهد.  ما دیگر فقط به رقابت با سازندگان کنسولی نمی پردازیم بلکه  دورنمای رقابتی ما اکنون  رقبایی هم چون  Google، Amazon و به خصوص  Apple را شامل می شود."
وی در ادامه می افزاید: "ما تصور می کنیم این مساله بسیار عالی و شامل فواید بسیار برای ما است. این حرکت برای این صنعت هم بسیار مفید است و باعث می شود تا ما با شدت و عزم بیشتری قصد ورود به بخش هایی هم چون شبکه های اینترنتی و تحت وب، بگیریم. این جاست که نقش سرویس های cloud بیشتر می شود و اینگونه است که برای ارتباط میان تکنولوژی ها و سخت افزارها شرکت مایکروسافت قصد سرمایه گذاری در این بخش را دارد. ما از هم اکنون به این می اندیشیم که مایکروسافت می تواند به شرکتی در عرصه سخت افزار و سرویس های آن بدل شود. در درون بازار تعاملی سرگرمی های، هیچ ارگانی به مانند استودیو های مایکروسافت وجود ندارد، که  به طور کامل و دقیق نمایانگر این استراتژی باشد."
او به تازگی در لندن استودیو جدیدی را افتتاح کرده است که در زمینه تبلت ها و موبایل ها فعالیت می کند. هدایت این استودیو تازه تاسیس را Lee Schuneman از طراحان سابق Rare بر عهده دارد.
Lee Schuneman پیشتر در زمان افتتاح استودیو گفته بود: "ما قصد داریم تا نوع جدیدی از استودیو را بسازیم، استودیویی که ما از آن تعریفی درحد یک استودیو قرن 21 داریم." وی در ادامه گفته بود: "این استودیو قصد ساخت عناوینی کوچک را ندارد، بلکه بخش بزرگی از فعالیت ما شامل ویندوز 8 و تکنولوژی های پیرامون آن است. فعالیت های ما بیشتر شامل مدل های جدید کسب درآمد است و پیش گام شدن برای طرح ریزی اینکه در 5 یا 10 سال آینده قصد بازی بر روی آن را داریم، می باشد. ما از بین سازندگان کنسول ها، طراحان web 2.0 و سازندگان بازی آنلاین، اقدام به استخدام کارکنان جدید می کنیم."

منبع

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.
بستن
بستن