اخبار بازی

اولین نگاه به «Metro: Exodus»، تجربه بازی سنتر در E3 2018

سری «Metro» که توسط سازنده‌های اوکراینی، «4A Games» به بازیکنان معرفی شده، به دلیل اتمسفر و گیم‌پلی خاص خود شناخته می‌شود. جدیدترین عنوان این سری  یعنی «Metro: Exodus» از جمله بازی‌هایی بود که در E3 2018، نمایش مخصوصی در پشت درهای بسته داشت و فرصتی دست داد به تماشای این نمایش بنشینم. برای ما در سالنی بسته تریلر ۱۷ دقیقه‌ای گیم‌پلی به نمایش درآمد. سازندگان بازی مانور زیادی بر استفاده از اصول دو بازی قبلی می‌دادند، آ‌ن‌ها اشاره کردند که بازی را هر طور که دوست دارید می‌توانید تجربه کنید. می‌توانید به صورت مخفیانه دشمنان را از بین ببرید، می‌توانید سر و صدا کنید و یا اصلا هیچ‌کس را نکشید و مرحله را به پایان برسانید.

 width=

بازی دارای چرخه شب و روز است، این دست شماست که مراحل بازی را در روز یا شب انجام دهید. در روز دشمنان بازی معمولا هوشیار هستند و موجودات مخفی کمتر مزاحم شما خواهند شد، اما در شب وضعیت متفاوت است و اکثر دشمنان خواب هستند ولی مخلوقات دنیای بازی به دنبال شکار کردن شما هستند. نکته بعدی هوش مصنوعی پیش‌رفته است، این‌بار موجودات بازی به جنگ یک‌دیگر می‌روند و در دنیای بازی زندگی می‌کنند. اگر به دسته‌ای از دشمنان حمله کنید و اکثرشان را از پا در آورید، دشمنان باقی مانده تسلیم شما خواهند شد و از شما خواهش می‌کنند که آن ها را زنده نگه دارید. شخصی‌سازی اسلحه‌ها در این شماره حضور دارد و آن طور که نمایش داده شد تنوع این بخش بسیار زیاد است و شما می‌توانید یک اسلحه معمولی را به یک ماشین آدم‌کشی تبدیل کنید. محیط بازی هم وسعت بسیار گسترده‌ای دارد، اما همچنان مراحل بسته و تاریک سری به قوت خود باقی‌اند. نقشه‌ای که در بازی وجود دارد بر روی تکه‌ای کاغذ کشیده شده و با برگرداندن آن می‌توانید اطلاعات مربوط به هر ماموریت رو در پشت آن مشاهده کنید.

 width=

در مرحله‌ای که به نمایش درآمد باید به دنبال شخصیت «الی» همسر «آرتیوم» که به تازگی گم شده بود می‌رفتیم. اولین نکته منفی بازی که در تریلر قابل مشاهده بود، مدل سازی نسبتا ضعیف شخصیت‌های انسان از جمله الی بود که انتظار می‌‌رود در نسخه نهایی بر طرف شود. همین‌طور در این مرحله نشان داده شد که هم‌چنان مراحل رادیواکتیو در بازی وجود دارد و باید از ماسک معروف آرتیوم استفاده کنید. البته این‌بار این قابلیت را خواهید داشت تا به لطف قابلیت کرفتینگ بازی، در همان جا به ساخت یک فیلتر جدید، کلاه و … بپردازید. فضاسازی بازی هم‌چنان نکته مثبت بزرگ آن است و حس ترس و روبرو شدن با مخلوقات وحشتناک در تمامی بخش‌های بازی وجود دارد. در نهایت باید گفت که Metro: Exodus نمایش قابل قبولی ارائه داده و با توجه به زمان باقی مانده به عرضه آن، سازنده می‌تواند برخی ایرادات تکنیکی موجود در آن را نیز برطرف کند. این عنوان برای عرضه در تاریخ 5 فوریه 2019 در نظر گرفته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.