اخبار بازیاخبار تکنولوژی

شرکت متا از تاریخ عرضه نسل جدید هدست‌های واقعیت مجازی‌اش رونمایی کرد

شرکت متا اعلام کرده است که نسل بعدی هدست واقعیت مجازی و ترکیبی آن‌ها، Quest 3 نام خواهد داشت و در تاریخ ۱۰ اکتبر (۱۸ مهر) به بازار عرضه خواهد شد.

این هدست که همچون نسل‌های قبلی اش بیشتر برای تجربه بازی‌های VR بهینه شده است، در دو مدل عرضه خواهد شد؛ مدل اول با ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی، ۴۹۹ دلار قیمت خواهد داشت و مدل حجیم‌تر آن با ۵۱۲ گیگابایت، ۶۵۰ دلار ارزش گذاری شده است.

به عنوان یک کمپین تبلیغاتی که تا ۲۷ ژانویه ۲۰۲۴ (۷ بهمن ۱۴۰۲) ادامه دارد، هر دو مدل این هدست به همراه یک کپی از بازی اکشن-نقش‌آفرینی Asgard’s Wrath 2 که در ماه دسامبر (آذر) منتشر می‌شود، عرضه خواهند شد.

همچنین مدل ۵۱۲ گیگابایتی شامل اشتراک سه ماهه رایگان سرویس Meta Quest+ می‌شود. سرویسی که ماهانه ۷ دلار قیمت دارد و به مشترکینش در روز اول هر ماه، دو بازی VR رایگان می‌دهد.

لازم به ذکر است که طبق گفته مدیرعامل متا، مارک زاکربرگ، سرویس Xbox Cloud Gaming هم در آذر امسال به Quest 3 خواهد آمد تا این هدست از قبل هم هیجان‌انگیزتر شود.

درنهایت طبق گفته سازندگان، Quest 3 از تمامی بازی‌های کتابخانه Quest 2 (که تعدادشان به بیش از ۵۰۰ عنوان می‌رسد)پشتیبانی خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا