اخباراخبار بازی

رونمایی از بازی جدید استودیوی سازنده‌ی Machinarium

استودیوی مستقل Amanita Design، که پیشتر به‌خاطر بازی‌های جذابی مثل Machinarium و Botanicula محبوب بود، از بازی جدید خود رونمایی کرد. عنوان جدید این استودیو Phonopolis نام دارد. این بازی داستان مردی به نام Felix را روایت می‌کند که قصد دارد بر ضد حکومتی قدرت‌طلب بایستد و مارا با ماجراجویی خود همراه کند. همچنین Phonopolis، اولین بازی سه‌بعدی استودیوی Amanita Design خواهد بود.

این بازی همچون بازی Creaks، آخرین ساخته‌ی این استودیو، شامل المان‌های ماجراجویی در کنار پازل‌های دوست‌داشتنی و متعدد خواهد بود. بازی شما را در نقش یک جوان متفکر قرار می‌دهد که از سلطه‌ی سیستم روی خود و هوطنانش آگاه می‌شود. او با فهمیدن این موضوع، در راه تلاش برای متلاشی کردن این قدرت، قدم برمی‌دارد.

تیم سازنده‌ی بازی می‌گوید: “Phonopolis هم از نظر ایدئولوژیکی و هم از نظر بصری، به شدت تحت تاثیر هنرهای آوانگارد در سال‌های بینِ دو جنگِ جهانی‌ست. ما در تلاشیم از هنر‌های آوانگارد به روش‌های کودکانه‌تر و خلاقانه‌تر استفاده کنیم تا حس صادقانه‌ی کودکی را درون مخاطب زنده نگه‌داریم.”

همچنین سازندگان چند کانسپ‌آرت جذاب از این بازی منتشر کردند که به‌شدت زیبا هستند.

استودیوی Aminata Design در سال 2003 تاسیس شد و تا به امروز از اصول دوبعدی برای طراحی بازی‌های خود بهره برده بود. بازی Phonopolis اولین تجربه‌ی سه‌بعدی سازندگان محسوب می‌شود و آن‌ها در این رابطه می‌گویند: “اگرچه این بازی به‌وسیله‌ی یک موتور سه‌بعدی ساخته می‌شود، اما هنوز بسیاری از طراحی‌‌هایمان دست‌ساز است. تمام بافت‌ها روی مقوا نقاشی می‌شوند، برش داده می‌شوند، دیجیتالی می‌شوند و روی مدل سه‌بعدی مربوطه قرار می‌گیرند. ما دوست داریم بازی کمتر احساس نرم‌افزاری بودن بدهد و آن گرمای واقعی و انسانیِ بازی احساس شود.”

سازندگان همراه تصاویری از کانسپ‌آرت‌ها، عکس‌هایی از پروسه‌ی ساخت این بازی نیز منتشر کردند که در ادامه می‌توانید ببینید.

بازی Phonopolis در تاریخ نامعلومی برای پلتفرم‌های مختلف، از جمله سیستم عامل Mac عرضه می‌شود. با توجه به صحبت‌های سازندگان، نباید منتظر انتشار بازی در دوازده ماه آینده باشیم.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.