اخبار بازی

Lost Planet 2 E3 Impressions

به جرات میتوان گفت که قسمت اول بازی Lost Planet یکی از بهترین شوتر هایی بود که در اوایل زندگی Xbox 360 برای این کنسول عرضه شد .
بازی از یک ایده کلی بهر میگرفت و ان جهانی پوشیده از برف و مملو از حشره ها و موجودات بزرگ و از همه مهمتر تلاش برای زنده ماندن بود .
اما در بازی ویژگی های جالب و کارامدی هم وجود داشت که بازی را زیباتر میکرد . شما با قلابی که در اختیار داشتید میتوانستید به دشمنان و هدف مورد نظر خود سریعتر برسید . همچنین میتواستید سوار بر روبات های غول پیکر شده و همه چیز را ویران کنید و بازی را پیش ببرید .
در بازی Lost Planet 2 نیز مانند قسمت اول ما شاهد یک جنگ نفس گیر برای زنده ماندن هستیم که از طرفی با اضافه شدن قابلیت Four-Player Co-op به بازی ان را هیجان انگیزتر از قبل نیز کرده است .

انطور که به نظر میرسد در این قسمت از بازی جنگ همچنان بر سر انرژی گرمایی در حال پیشروی است .
داستانی که برای این بازی در نظر گرفته شده است 10 سال پس از ماجراهای قسمت اول رخ میدهد . پس از اتفاقاتی که ما در نسخه اول شاهد ان بودیم در طی چند سال اب و هوای سرد جای خود را به مناطق گرمسیر و جنگلی میدهد .
اساس داستان این بازی همچنان در مورد گروه های مختلف با نام مستعار دزدان برفی است که در سیاره Eden 3 زندگی میکنند و به دلیل محدود بودن منبع انرژی گرمایی بر سر این انرژی با یکدیگر وارد جنگ میشوند ( دقیقا مثل وضعیت نفت الان خودمون ! )
سازندگان این بازی اذعان کرده اند وقتی که شما در بازی پیشروی میکنید بهتر متوجه زوایای تاریک داستان و جزییات جدید و جالبی که مرور به دست میاورید خواهید شد و از همه مهمتر با به پایان رساندن بازی پی خواهید برد که به چه دلیلی در این قسمت گروهای مختلف بر سر یک هدف مشخص با یکدیگر متحد شده اند !

خب بهتر است کمی در مورد انرژی گرمایی و اینکه چرا اینقدر حائز اهمیت است صحبت کنیم :

همان طور که در نسخه قبل شاهد ان بوده ایم به خاطر دمای بسیار پایین این سیاره زنده ماندن در ان عملا غیر ممکن به نظر میرسید اما هنوز هم یک راه برای زنده ماند وجود داشت و ان چیزی نبود جز بهره گیری از ( TE ( Thermal Energy انرژی گرمایی !
برای استفاده از ان لباس شما مجهز به وسیله ای می شد که قادر به جذب این انرژی بود .
شما پس از انکه دشمنان خود را از بین میبردید موادی نارنجی رنگی از آن ها باقی می ماند که در واقع همان TE بود . هر چقدر ان موجودی که می کشتید بزرگ تر و قوی تر میبود انرژی ای که از او به جا می ماند نیز بیشتر بود .
در HUD بازی یک رقم متحرک با عنوان TE وجود داشت که لحظه به لحظه از مقدار این نشانگر کاسته می شد , چرا که شما از آن برای مقابله با سرما استفاده می کردید .
وقتی که این نشانه گر به صفر میرسید سلامتی شما شروع به کم شدن میکرد که اگر فکری بابت ان نمیکردید جان خود را از دست می دادید !
برای جلوگیری از این مسأله باید با کشتن دشمنان انرژی باقی مانده را جمع کرده و نشانه گر را همواره در یک درجه قابل اطمینان نگه دارید و یا با فعال کردن Data Post های مختلفی که در بازی گنجانده شده بود انرژی خود را افزایش میدادید .
ما در قسمت دوم بازی نیز به نظر میرسد دقیقا با چنین چیزی سرو کار داریم و انرژی گرمایی مهمترین هدف هر فرد برای رسیدن به ان است .
به همین جهت همین عنصر گیم پلی باعث شده تا اکشن بازی واقعاً بدون وقفه و سرسام آور باشد . چرا که بازیکن مدام باید در پی کسب انرژی جایگزین ، تن به مبارزه های پی در پی و نفس گیر دهد .

مرحله ای که در E3 امسال از این بازی نمایش داده شد و نگاه خیلی ها را به خود معطوف کرد تنها قسمتی کوچکی از بازی بود که در ان چهار نفر با یک موجود چهار دست و پای عظیم الجثه که شباهت زیادی به سوسمار داشت وارد جنگ میشوند .
منطقه ای بزرگ که دور ان را صخره ها فرا گرفته است و زمینی گل الود و پوشیده از علف میزبان این جنگ نفس گیر است . هوای بارانی و پوشیده از ابر در این بازی حس و حال عجیبی را به ادم دست میدهد .

در ابتدای نمایش شاهد هستیم که پس از تهیه کردن اسلحه توسط ان چهار نفر بی درنگ وارد جنگ با ان هیولای زشت میشویم !
خب چیزی که مسلم است این است که کار انفرادی اینجا زیاد مناسب نیست پس بهتره که وارد کار تیمی بشویم .
اما مسئله مهم این است که چگونه باید این هیولا را کشت ؟!

اگر به خاطر اورید در نسخه اول این بازی نیز موجوداتی گوناگونی وجود داشتن که در مکان های مشخصی از بدنشان نقطه ای روشن و قزمر مانند وجود داشت که باید با تیر زدن به انها ان موجود را از بین برد .
ما دقیقا در بازی LP2 نیز با چنین چیزی شبیه هستیم با این تفاوت که موجودی که شما درگیر ان هستید چندین برابر بزرگتر از موجودی هست که در قسمت اول بازی شاهد ان بوده ایم .
خوشبختانه در این نسخه همچنان روبات هایی که توسط ما هدایت میشوند نیز در بازی حضور دارند که باعث افزایش درگیری در بازی میشود . مخصوصا وقتی که بدانید علاوه بر راننده ان ربات شخصی دیگر میتواند بر روی دست ربات سوار شده و باعث قدرت مضاعف ان شود !
لازم به ذکر هست که تنوع ربات ها در این بازی کاملا به چشم میخورد و هر کدام از انها چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ کارایی با یکدیگر تفاوت دارند .
اینطور که از شواهد پیداست در قسمت دوم ما شاهد چندین اسلحه جدید از قبیل Flamethrower و همچنین لباسی مخصوص با نام Power Suit نیز هستیم .

دیگر نکته ی جالبی که در این نمایش به چشم میخورد این است که در HUD بازی علاوه بر میزان سلامتی خود فرد میزان سلامتی تیمی که هر شخص ان را به اشتراک میگذارد نیز وجود دارد .
وقتی که شما جان خود را از دست میدهید میتوانید از مکانهای دیگر که انتخاب ان نیز به دست خود شماست Respawn شوید .
اما به یاد داشته باشید که با کشته شدن بیش از حد شما میزان سلامتی کل تیم نیز کاهش پیدا میکند و وقتی که این میزان به صفر برسد بازی Game Over میشود . به همین دلیل است که هماهنگی در این بازی با دیگر افراد از اهمیت بالایی برخوردار است .
Lost Planet 2 توسط انجین ارتقا یافته بازی Resident Evil 5 یعنی MT-Framework 2 ساخته شده است . بنابراین تغییراتی که در ان اعمال شده قدرت فنی ان را بالاتر برده است . این انجین قدرتمند به سازندگان بازی اجازه داده است که بازی را بسیار گسترده تر همراه با موجودات مختلف و غول پیکر بسازند !
از این رو شما در این بازی شاهد محیط های بسیار زیبا و با کیفیت هستید که گستردگی بیش از حد ان مطمئنا باعث تعجب شما خواهد شد .
انفجار هایی که در بازی رخ میدهد بسیارعظیم است و همه چیز را به لرزه در می اورد .
به هر حال خیالتان از گرافیک و همچنین صداگذاری این بازی راحت باشد چون از این لحاظ با بازی بسیار بزرگی طرف هستید .
اما متاسفانه از طرفی کنترل و دوربین بازی گاهی اوقات ازار دهنده است مخصوصا زمانی که میخواهید توسط قلابی که در اختیار دارید سریعا به مکان دیگری بروید که امیدواریم تا زمان عرضه این بازی این مشکل نیز حل شد .

Lost Planet 2 که اخیرا برای کنسول PS3 نیز تایید شده است قرار است در زمستان 2010 منتشر شود .

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.