اخبار بازی

تعداد کاربران فعال هدست‌های VR در Steam کمتر از 2 درصد است

در آماری که اخیرا از سوی شرکت Valve منتشر شد، اطلاعات جالبی در مورد هدست‌های VR و تعداد کاربران فعال آن بر روی Steam به‌دست آمده‌است که در ادامه به آن میپردازیم.

پلتفرم Steam

وقتی صحبت از هدست‌های VR می‌شود، حداقل در بین طرفداران بازی‌های ویدئویی شاهد اختلافات زیادی در مورد این موضوع هستیم. برخی VR را آینده رسانه بازی‌های ویدئویی می‌دانند، و تعدادی نیز آن را یک اتفاق زودگذر می‌بینند و معتقدند واقعیت مجازی هیچگاه جایگزین تجربه سنتی بازی‌ها نخواهد شد. بازگشت سری افسانه‌ای Half-Life پس از سال‌ها در قالب یک بازی VR تمام عیار نیز به این بحث‌ها دامن زده و حال، آمار جالبی در خصوص تعداد کاربران فعال این پلتفرم بر روی استیم منتشر شده‌است.

این آمار مربوط به یک ماه پس از عرضه بازی Half-Life: Alyx یعنی ماه آپریل است. در آپریل امسال، 950 هزار کاربر جدید به جمع VR داران استیم اضافه شده که این مقدار رشد، رکورد جدیدی به شمار می‌رود. اما نکته جالب اینجاست که تعداد کل کاربران  VR در استیم در حال حاضر 2.7 میلیون نفر است و این رقم، تنها 1.9 درصد از مجموع کاربران فعال استیم را در بر می‌گیرد.

البته باید توجه داشته‌باشید که هدست‌های وصل‌نشده به رایانه‌های شخصی در این آمار محاسبه نشده‌است؛ اما حتی اگر چندین هزار کاربر دیگر را به آمار منتشر شده اضافه کنیم، باز هم تعداد جامعه VR داران نسبت به مجموع کاربران استیم درصد کمی را تشکیل می‌دهند. با اینحال، در آینده با انتشار عناوین با کیفیتی شبیه به Half-Life: Alyx، مطمئنا این آمار نیز بیشتر از قبل رو به افزایش خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.