اخبار بازی

Killzone 2 gameplay impressions

دموی Killzone 2 در نمایشگاه Eurogamer Expo به صورت قابل بازی در دسترس بازدیدکنندگان قرار گرفت.
توضیحات سایت VG247 درباره این دمو را با هم می‌خوانیم.

بگذارید این‌گونه شروع کنیم، این بازی احتمالا بهترین بازی نمایشگاه است. مدتی بود که چنین تجربه‌ای در یک بازی نداشتیم! شما واقعا احساس می‌کنید که در اطرافتان جنگ بزرگی در جریان است و شما هم قسمتی از این جنگ هستید. در پشت پنجره‌تان جنگ در جریان است، پرواز هواپیماها، حرکت تانک‌ها، صدای فریاد سربازان که با صدای زوزه مسلسل‌ها خفه می‌شوند… بله این جنگ است.

در داخل بازی واقعاً سرتان شلوغ است، دسته دسته سربازان helghast به شما هجوم می‌آورند و در این موقعیت شما متوجه هوش منصوعی فوق‌العاده بازی می‌شوید و مشاهده می‌کنید که دشمنان چگونه از محیط برای غلبه بر شما استفاده می‌کنند، (مانند کاور گیری در گوشه و کنار، پنهان شدن در مسیر و ….) AI همراهانتان نیز بسیار خوب کار شده و فقط نقش چغندر را ایفا نمی‌کنند. در این بازی شما برای کشتن باید تلاش زیادی بکنید و صرفاً یک fps بکش برو جلو نیست.

محیط تخریب پذیر نیز نمونه‌ای دیگر از ویژگی‌های فوق‌العاده این بازی است، تخریب پذیری در این بازی تنها به تخریب یک گوشه دیوار یا یک در خلاصه نمی‌شود بلکه شما می‌توانید کل یک ساختمان را تخریب کنید.

در قسمتی از بازی شما در بیرون از یک ساختمان چند طبقه گیر افتادید، در حالی که سربازان helghast از داخل هر طبقه به شما شلیک می‌کنند در این هنگام مشخص می‌شود که در صورت شلیک به زیر پای سربازان، زیر پایشان تخریب می‌شود و به طبقه پایین پرت می‌شوند. در اینجا انتخاب دیگری هم دارید: شلیک به بشکه مواد منفجره! با این حرکت انفجار بزرگی رخ می‌دهد و کل ساختمان در جلوی چشمانتان تخریب می‌شود! چیزی که در هر بازی شاهدش نخواهید بود.

سلاح‌های بازی هم به خوبی طراحی شده‌اند و وزن مناسبی دارند. همچنین سیستم کاور گیری نوآورانه‌ای هم در بازی به کار گرفته شده که در ویدیو این گیم‌پلی قابل مشاهده است.

توجه داشته باشید که Killzone 2 یک fps آسان نیست و از نطر ما تمامی المان‌هایی که باعث تولید یک fps بزرگ می‌شود، در این بازی وجود دارد.
این بازی پتانسیل تبدیل شدن به یکی از بزرگترین عنوان‌های PS3 را دارد.

با وجود کوتاه بودن دمو، این بازی به به بزرگ‌ترین عنوانی که منتظرش هستیم تبدیل شد و اگر شما هنوز این بازی پیش خرید نکرده‌اید هر چه سریع‌تر اقدام کنید.

ویدیو گیم‌پلی را از اینجا می‌توانید مشاهده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا