اخبار بازی

Iwata: اعتقادم به ظرفیت های کامپیوتر ها من را به عرصه بازیسازی هدایت کرد

در خلال نمایشگاه GameCenter CX در ژاپن آقای Satoru Iwata ریاست شرکت نینتندو در جواب سوالی، علت ورودش به عرصه بازیسازی را اعتقادش به ظرفیت های موجود بر روی کامپیوتر ها عنوان کرده است. وی در این مورد گفته است: "من اعتقاد داشتم که کامپیوتر ها دنیا را متحول می کنند، علاقه اول من هم کامپیوتر بود." او در ادامه می گوید: "در ابتدا خبری از کامپیوتر های شخصی نبود، پس اولین سیستم کامپیوتری که من تهیه کردم یک ماشین حساب با قابلیت برنامه نویسی بود. آن ماشین حساب فقط قادر به نشان دادن اعداد بود، با این حال من توانستم یک بازی بر روی همین ماشین حساب بسازم و با دوستانم به انجام آن بپردازم." اولین مکان کاری Satoru Iwata یک شرکت کوچک کامپیوتری به نام HAL Laboratory با 5 عضو بود، او تلاش بسیاری برای پیوستن به شرکت نینتندو انجام داد. در آن زمان شرکت نینتندو قصد داشت تا با کمک کنسول های NES و Famicom وارد بازار کنسول های خانگی شود.
آقای Satoru Iwata درباره آن بازه زمانی می گوید: "من به شرکت گفتم که قادر به انجام برنامه نویسی بر روی Famicom هستم، و در خواست دادم تا به من اجازه دهند این برنامه نویسی را انجام دهم." آقای Iwata در سال 2002 سمت مدیریت شرکت نینتندو را بر عهده گرفت در ضمن وی اولین نفر در سمت ریاست بود که خارج از گروه موسسان شرکت به این عنوان نایل شده بود.

منبع

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.