اخبار بازی

id tech 5 تنها برای عناوین Bethesda

Todd Hollenshead رئیس استودیوی id Software به وبسایت Eurogamer گفته است که استودیو های Third party (ثالث) نخواهند توانست برای انجین بازیسازی ساخت این استودیو که با نام id Tech 5 شناخته میشود برای ساخت بازیهای خود مجوز بگیرند.(لایسنس کنند ). این انجین که با هیاهوی بسیار در همایش QuakeCon 2007 برای اولین بار معرفی شد در واقع انجین مورد استفاده در بازی اصلی این استودیو یعنی Rage میباشد که همواره رقیبی برای انجین های معروف بازیسازی چون Unreal Engine 3 محسوب میشده است. به دنبال خرید id Software توسط ZeniMax Media در سال گذشته Hollenshead عنوان کرد که این انجین تنها برای بازیهای منتشر شده توسط ZeniMax و Bethesda Softworks مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

هنگامی که از وی در مورد اینکه ایا او از ناتوانی در بدست اوردن موفقیت گسترده ی شرکت Epic Games که موتور بازیسازی اش Unreal Engine 3 به طور فراوان در این نسل استفاده شده است پشیمان است یا نه وی به رقیب خود احترام گذاشت و گفت : (( من فکر میکنم که Epic تصمیم استراتژیکی در رابطه با تمرکز روی عرضه ی انجین خود به عموم گرفت ولی ما هرگز به دنبال مجوز دهی برای انجین خود به دیگر استودیوها نبودیم. دلیل ان بود که ما فن اوری را برای بازیهای خود بوجود می اوردیم و فسلفه اش هم هدر ندان فن اوری تنها برای یک تیم بود که بتوانیم به گروه کوچکی از سارنده ها برای سخت بازی مجوز دهیم. Epic توانست تجارت خوبی از طریق انجین خود بدست بیاورد و من به خاطر این انها را ستایش میکنم . اما من تصمیم را در رابطه با تغییر رویه کاریمان عوض نخواهم کرد.))
منبع

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.