اخبار بازی

امکان خرید بازی Grand Theft Auto 4 در Steam دیگر وجود ندارد

بازی (GTA IV) Grand Theft Auto 4  از استور Steam برداشته شده است.

امکان خرید بازی Grand Theft Auto 4 در Steam دیگر وجود ندارد

در زمان انتشار این خبر هنوز واکنش رسمی از طرف سازنده بازی یعنی Rockstar یا Valve مالک Steam درباره چرایی غیر فعال شدن امکان خرید این بازی منتشر نشده است. اما در حال حاضر اگر شما به صفحه رسمی Grand Theft Auto 4 در استیم مراجعه کنید، در کمال تعجب متوجه خواهید شد که گزینه خرید این بازی حذف شده است.

Grand Theft Auto 4 یکی از پرهزینه ترین بازی های تاریخ است.

اگر به خاطر داشته باشید در سال 2012 هم اتفاق مشابهی برای GTA Vice City افتاد و این بازی به خاطر مشکلات مربوط به لایسنس (مجوز) یکی از ترانه های مایکل جکسون از تمام فروشگاه ها حذف شد. البته بعد از این اتفاق راک استار سال گذشته برای جلوگیری از تکرار دوباره این مشکلات در GTA 4، به وسیله ارایه پچ اقدام به جا به جایی ترانه هایی که لایسنس آنها رو به پایان بود، کرد.

10 حقیقتی که در باره سری GTA نمی دانید.

یکی از احتمالات مطرح شده، مربوط به (GFWL) Games For Windows Live است که این بازی برای اجرا شدن کماکان به آن نیازمند است.

همانطور که می دانید هر بازی که در بستر GFWL اجرا می شود، نیاز به کلید مخصوصی دارد که توسط مایکروسافت ارایه می شود. حال این امکان وجود دارد که موجودی کلید های  VALVE به اتمام رسیده باشد و یا در دریافت کلید های جدید از مایکروسافت دچار مشکل شده باشند. که در اینصورت احتمالا ما در آینده ای نزدیک شاهد برداشته شدن GFWL از روی این بازی و امکان خرید مجدد آن خواهیم بود.

یکی از حدسیات دیگر برداشته شدن عامدانه بازی از استیم توسط راک استار و عرضه انحصاری آن در لانچر خودشان است.

لازم به ذکر است کسانی که از قبل GTA 4 را در استیم خریداری کرده بودند، کماکان امکان بازی کردن و یا دانلود مجدد این عنوان را دارند. و نسخه های Grand Theft Auto V و Grand Theft Auto: San Andreas هنوز برای خرید در استیم فعال هستند.

مطالب پیشنهادی:

علی محمد خراسانی

Video Games, Movies and TOOL

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.