اخبار بازی

سال خوب مالی برای شرکت یوبی‌سافت، تایید عرضه 4 بازی AAA

آقای Yves Guillemot مدیر عامل اجرایی «شرکت یوبی‌سافت» در گزارش مالی امروز این شرکت از پیشرفت بسیار بزرگ کمپانی مذکور در سال مالی 2018 خبر داد و همچنین از امنیت شغلی کارمندان خود گفت (اشاره به اخراج 800 نفر از کارکنان «شرکت اکتیویژن بلیزارد»).

بنابر این گزارش، سفارش‌های مالی (فروش خالص) یوبی‌سافت در سال 2018 به مقدار 1.351 میلیارد یورو رسیده است و افزایش 13.5 درصدی داشته است. درآمد‌های عملیاتی این شرکت فرانسوی روی کامپیوتر نیز افزایش 58.1 درصدی داشته‌اند و به بالا‌ترین مقدار خود رسیده‌اند. فروش بسیار خوب بازی‌هایی همانند Assassin’s Creed: Odyssey و  Far Cry 5 از دلایل این پیشرفت بوده‌اند.

آقای Guillemot همچنین با اشاره به اخراج تعداد زیادی از کارمندان شرکت‌ اکتیویژن بلیزارد بیان کرد که ‌به جای اخراج افرادی که موجب بروز این پیشرفت شده‌اند، تمرکز یوبی‌سافت بر روی بزرگ‌تر کردن استودیو‌های خود و همچنین افزایش رضایت کارمندان آن خواهد بود. بنابه گفته او یوبی‌سافت به دنبال ایجاد یک ساختار بلند مدت است که به نیاز‌های کارکنان خود پاسخ داده و به آن‌ها اجازه دهد که از تمامی پتانسیل خود در ساخت بازی‌های آینده این شرکت استفاده کنند، بازی‌هایی که قرار است هدفی والا‌تر از سرگرمی محض داشته باشند و برای بازی‌کنان نیز تجربه‌هایی ارزشمندی ارائه کنند. بر اساس همین استراتژی نیز یوبی‌سافت از افزایش سود‌دهی خود در سال‌های آینده نسبتا مطمئن است.

در بخش دیگری از این گزارش به عرضه سه یا چهار اثر AAA در طی سال مالی آینده اشاره شده است. همچنین پیش‌فروش عنوان پیش‌روی The Division 2 نیز بیشتر از نسخه اول خود بوده است.

مطالب پیشنهادی:

شروین ژاوه

Nigh is the Time of Madness and Disdain

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.