اخبار بازی

فروش 8.9 میلیون نسخه‌ای بازی Final Fantasy 15

بازی Final Fantasy 15

شرکت اسکوئر انیکس از فروش 8.9 میلیون نسخه‌ای بازی Final Fantasy 15 خبر داد. بدین ترتیب این اثر تحسین شده توانسته به نقطه‌عطف جدیدی در زمینه عملکرد تجاری دست پیدا کند.

به گفته Benji-Sales تحلیل‌گر صنعت بازی در توییتر این عنوان نقش آ‌فرینی ژاپنی از زمان عرضه، 8.9 میلیون نسخه به تمامی خرده‌فروشی‌ها در سرتاسر دنیا ارسال کرده است. این موضوع بازی Final Fantasy 15 در جایگاه سوم پرفروش‌ترین عناوین مجموعه و بعد از دو بازی Final Fantasy 7 و Final Fantasy 10 قرار می‌دهد.

عنوان Final Fantasy 15 در نوامبر 2016 به بازار عرضه شد و فرآیند ساخت معمول و عادی را پشت سر نگذاشت. ساخت این پروژه در ابتدا با نام Final Fantasy Versus 13 برای کنسول PS3 آغاز شد اما در زمینه کارگردانی، انجین و گیم‌پلی با مشکلات فراوانی مواجه شد. پس از گذشت زمان، کارگردان بازی Final Fantasy Type-0 یعنی هاجیمه تاباتا (Hajime Tabata) به مسئول ساخت این پروژه یعنی تتسویا نومورا (Tetsuya Nomura) اضافه شد و به تیم ایشان کمک کرد تا تولید این اثر را تکمیل کنند.

از زمان انتشار، پشتیبانی قدرتمندی از این اثر با عرضه به‌روزرسانی‌ها و بسته‌های الحاقی مختلف صورت گرفته است. برای مثال بسته Episode Ardyn داستان بازی را منظر شخصیت منفی به تصویر می‌کشد. ناگفته نماند نسخه Windows Edition و بسته الحاقی Episode Ardyn در حال حاضر در حراج زمستانه استیم با 50 درصد تخفیف قابل تهیه هستند.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا