اخبار بازی

Final Fantasy 14 بر روی کدام کنسول؟

سایت Final Fantasy Union تحلیلی در مورد برنامه‌های آینده اسکوار انیکس کرده است که با هم به گوشه‌ای از ان می‌پردازیم:

همانطور که اخیرا در اخبار گفته شد، بازی Dragon Quest X برای کنسول Wiiدر نظر گرفته شده‌است. گرچه به نظر می‌رسد بازی DQ IX تجربه بسیار موفقی بر روی کنسول دستی DS خواهد بود، بهرحال شماره بعدی این بازی به طلاح‌دید اسکوار انیکس بر روی کنسول Wii رفت.

این حرکت نشان می‌دهد که اسکوار انیکس از عرضه بازی‌های خود بر روی Wii سود بیشتری نسبت به DS عایدش می‌شود و همچنین نشان می‌دهد که این شرکت جایگاه کنسول‌های PS3 و X360 را، به خوبی Wii نمی‌بیند.

این شرکت بازی FFXIII را که از عناوین انحصاری PS3 بود برای 360 نیز در نظر گرفت و به جز ژاپن، آن را برای همه مناطق دیگر عرضه می‌کند. همچنین عرضه Dragon Quest X بر روی Wii نشان می‌دهد که این شرکت از زیر پا گذاشتن عادت‌ها و رسم‌های خود ترس و واهمه‌ای ندارد.

این مسائل چه سرنوشتی را برای بازی FFXIV رقم خواهند زد؟ اسکوار انیکس در هر نسل از کنسول‌ها، 2 الی 3 بازی اصلی از فاینال فانتزی را عرضه می‌کند و انتظار دیدن فاینال 14 بر روی این نسل از کنسول‌ها و قبل از رسیدن PS4، XBOX720 و Nintendo Wii 2 بسیار زیاد است. بهرحال غیر منطقی نیست که بگوییم، همانطور که اسکوار هیچ مشکلی نسبت به بردن Dragon Quest X بر روی Wii نداشت، مشکلی برای عرضه FF14 بر روی Wii نیز نخواهد داشت.

البته انجین Crystal Tools، یک انجین مولتی‌پلتفرم می‌باشد و همه چیز به اسکوار بستگی دارد چقدر قصد استفاده از امتیاز فاینال فانتزی را داشته باشد. عرضه بازی‌ها، بصورت مولتی‌پلتفرم می‌تواند تمام مشکلات مالی اسکوار را حل کند. فقط زمان جواب این سوال را می‌داند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا