اخبار بازی

EA براي ده سال صاحب Jason Bourne شد !

دقيقا سه سال پيش بود كه EA ليسانس بازي James Bond داشت و در اون زمان يعني اوايل 2006 شركت Vivendi ليسانس بازي Jason Bourne را خريد و كار بر روي ان را شروع كرد. بعد از اينكه در تابستان Activison ليسانس Jason Bourne به موسسه Robert Ludlum برگرداننده شد Activison تمام فكر خودش را بر روي سري بازي James Bond گذاشت. The Bourne Conspiracy قسمت اول اين سري با وجود اينكه بازي خوبي بود اما فروش جالبي نداشت.
………….

EA در حال حاضر يك قرداد 10 ساله با Robert Ludlum دارد و طي اين 10 سال مي تواند هر بازي مختص به Jason Bourne را بسازد. در حال حاضر EA اين كار را به Starbreeze داده است و به نظر مي رسد كه اين بازي در تابستان 2010 يعني همزمان با عرضه قسمت چهارم فيلم Jason Bourne عرضه شود.

Jeffrey Weiner مدير دارايي هاي Robert Ludlum مي گويد زماني كه Activison در ماه جولاي امتياز بازي را برگرداند انها با ناشر هاي مختلفي بر سره خريد امتياز Jason Bourne صحبت كرده اند. وي مي گويد شركت EA در ماه اكتبر امتياز را گرفته است و اين سه ماه صرف موارد انتقال امتياز و ديگر موارد شده است.

Jeffrey Weiner مي گويد: ” EA براي ما به ديگر ناشر ها ارجعيت داشته است. John Riccitiello مدير عامل حال حاضر EA قبل از اين و در سال 2005 بعد از ترك EA قصد داشته اميتاز اين اثر را توسط Elevation ( كمپاني كه وي به همراه چهار نفر ديگر تاسيس كرده بود ) از ما بخرد. زماني كه Activison امتياز اين اثر بر گردوند ما به سمت John حركت كرديم چون به وي علاقه داشتيم.”

Keith Boesky نماينده Robert Ludlum هم مي گويد:” EA در قوي ترين وضيعت ممكن هست. اونها بهترين راه براي استفاده از دارايي خود را ميدانند. انها كاملا مي دانند كه چگونه يك IP را بزرگ كنند و بدون چون و چرا بازار جهاني در دست بگيرند.”

تا قبل از اينكه Activison اين امتياز را برگرداند يك پروژه ديگر از روي سري Jason Bourne به نام Treadstone ( همان پروژه مخفي كه با شكست جيسون بورن از هم پاشيد ) توسط Radical Entertainment ( سازنده Prototype ) ساخته مي شده است و بعد از بازگرداندن امتياز اين بازي هم كنسل شده. در حال معلوم نيست بازي جديد Jason Bourne داراي چه سبكي است و چه زماني عرضه مي شود. ايا اين دفعه مت ديمون شخصا در ساخت بازي شريك هست يا نه ؟

مطالب پیشنهادی:

کسری کریمی طار

فيلم.بازي.خواب. فوتبال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.