اخبار بازی

شرکت دیزنی از همکاری با EA راضی است

شش ماه بعد از این که شرکت دیزنی در سال 2013 شرکت Lucasfilm را به قیمت 4 میلیارد دلار خریداری نمود، استودیو LucasArts را تعطیل، و یک ماه پس از این کار، قرارداد انحصاری برای ساخت بازی‌های Star Wars با شرکت Electronic Arts منعقد کرد. اما همان‌طور که در جریان هستید، این قرارداد تا کنون مسیر پر شیبی را طی کرده است. از لغو شدن عناوین بزرگ و پرهایپ که منجر به تعطیل شدن تیم‌های مطرح شرکت EA شدند تا ترک شرکت توسط بازیسازان سرشناس و شکست‌های تجاری و ضعیف ظاهر شدن‌های مکرر در برابر نظر منتقدان. تمامی این قضایا دست در دست هم می‌دهند تا طرفداران این سؤال مهم را بپرسند، چرا دیزنی قرداد ساخت بازی بر اساس فرنچایز Star Wars را با EA لغو نمی‌کند؟ در اصل جالب است بدانید که در پایان سال 2017، حدود بیش  از 215 هزار طرفدار سری برای لغو این قرارداد امضا جمع کردند اما متأسفانه کار آن‌ها بی نتیجه باقی ماند. اما ظاهراً همه چیز بر خلاف آن‌چه که تصور می‌شود پیش می‌رود! آقای Bob Iger، مدیرعامل شرکت دیزنی در کنفرانس مالی این شرکت اذعان داشت: « دیزنی در ساختن فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی و پارک‌ها عملکرد فوق‌ العاده‌ای  دارد اما ساخت بازی‌ها هرگز جزء تخصص‌ ما نبوده است» وی ادامه  داد: «طی سال‌های اخیر ما تمام تلاش خود را برای  ساخت بازی  کردیم. استودیو‌هایی را خریدیم و بستیم، سازندگانی  را استخدام و اخراج کردیم اما هرگز در زمینه انتشار بازی موفق نبودیم. ما متوجه  شدیم که با لایسنس کردن فرنچایز برای تیم‌هایی که روابط خیلی خوبی را با آن‌ها داریم، یا به عبارتی شرکت EA ، می‌توانیم در زمینه ساخت بازی نیز  موفق ظاهر شویم.»

و همانطور که از صحبت‌های آقای iger بر می‌آید، روابط شرکت دیزنی و EA در شرایط خوبی به  سر می‌برد و احتمالاً وضع آن‌ها پس از عرضه Star Wars Jedi: Fallen Order که توسط استودیو Respawn ساخته می‌شود بیش از  پیش بهبود پیدا کند.

شروین ژاوه

Nigh is the Time of Madness and Disdain

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.