اخبار بازی

توصیه‌های پزشکی مربوط به کرونا در حین بازی از بازیکنان Dirt Rally 2.0 می‌خواهد که در خانه بمانند

اگر در بریتانیا مشغول بازی Dirt Rally 2.0 باشید، متوجه می‌شوید بر روی بنر و تابلوهای کنار جاده توصیه‌های پزشکی مربوط به ویروس کرونا نوشته شده‌ که از شما می‌خواهد در خانه بمانید.

بازی Dirt Rally 2.0

استودیو Codemasters تأیید کرده که این تکنولوژی فعلا فقط برای کاربران مقیم در بریتانیا به کار رفته، اما امیدوار است که این پیام‌ها در آینده برای سایر کاربران اروپا و آمریکا نیز قابل مشاهده باشد. تعداد کمی از افراد احساس می‌کنند نوشته‌های روی بنر در حین بازی باعث حواس‌پرتی آن‌ها می‌شود، ولی به طور کلی این طرح بازخورد مثبتی داشته و با استقبال خوبی از سوی بازیکنان همراه بوده‌است.

بازی‌های دیگری مانند Sniper Elite 4 و Candy Crush نیز اقدام به افزودن پیام‌هایی در قالب‌های مختلف کرده‌اند. آقای Jason Kingsley (رئیس استودیو Rebellion، سازنده اسنایپر الیت) در مصاحبه خود با BBC News از تعاملاتی که با وزارت دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش بریتانیا (DCMS) داشته صحبت کرد: ما از آن‌ها پرسیدیم که در این شرایط سخت چه کمکی از دستمان بر می‌آید. مردم زیادی صدها ساعت از وقت خود را با انجام بازی‌های ویدئویی می‌گذرانند. بنابراین، ما فکر کردیم که شاید بتوانیم با یادآوری وظیفه افراد در جامعه، به این وضعیت کمک کنیم.”

دیدن اینکه در هنگام تجربه یک بازی، رخدادی واقعی به طور پیوسته به ما یادآوری شود کمی برای‌مان عجیب است. این روزها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، ماندن در خانه برای همه افراد توصیه می‌شود. بنظر می‌رسد سلاخی کردن شیاطین در Doom Eternal و قدم زدن در کوچه و خیابان‌های مخوف راکون‌سیتی، فعلا بی‌خطرترین فعالیت ممکن به حساب می‌آیند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.