اخبار بازی

معرفی رسمی بازی Diablo 4 در رویداد بلیزکان 2019

بازی Diablo 4

سرانجام اتفاقی که بسیاری از گیمرها منتظر به وقوع پیوستنش بودند رخ داد و در جریان مراسم افتتاحیه رویداد بلیزکان 2019، به طور رسمی بازی Diablo 4 با نمایش یک تریلر سینماتیک و پس از آن نمایش گیم‌پلی رونمایی و معرفی شد.

تریلر سینماتیک بازی گروهی از مهاجمان را به تصویر می‌کشد که در حال پیشروی در مسیر خود درون یک معبد یا مقبره هستند تا یک گنجی را به پیدا کنند. آن‌ها دری را پیدا می‌کند که که خون کلید آن محسوب می‌شود. پس از آن با برپایی مراسم قربانی و ریخته شدن خون فراوان، شخصیت Lilith از بازی Diablo 2 احضار می‌شود. به نظر می‌رسد که توسعه‌دهندگان برای ساخت نسخه چهارم تا حد زیادی از Diablo 2 الهام گرفته‌اند و سعی کرده‌اند تا ممکن بازی را از ساختار نسخه سوم دور کنند. اگرچه بازی شدیدا تحت تاثیر زمینه‌های داستانی اسرارآمیز و هم‌چنین موارد آیینی است در عین حال تاریکی بازی‌های قبلی این مجموعه به همراه انتقام به نسخه چهارم بازگشته است.

همان‌طور که گفته شد در کنار معرفی رسمی بازی Diablo 4 به واسطه تریلر سینماتیک آن، نمایش جزئی از گیم‌پلی بازی هم صورت گرفت که سه کلاس اول بازی را معرفی می‌کند. این سه کلاس شامل Sorceress، Barbarian و Druid می‌شود. بدین ترتیب کلاس Druid هم به این ساخته جدید اکشن و نقش‌آفرینی شرکت بلیزارد باز خواهد گشت و طی آن پلی می‌تواند به طور کامل به Werebear و Werewolf تبدیل شود. ناگفته نماند که دو کلاس شخصیت دیگر نیز در بازی وجود داشته که تیم سازنده فعلا از آن‌ها رونمایی نکرده است.

کمپین بازی، پلیر را وارد دنیای جهان‌باز بزرگی با پنج منطقه متفاوت می‌کند. اگرچه آن‌ها سعی کرده‌اند بازی را از ساختار Diablo 3 دور کنند اما سازندگان درس‌های فراوانی از حالت ماجراجویی نسخه سوم فرا گرفته‌اند و از آن برای اساس کمپین غیر خطی و جدید بازی استفاده کرده‌اند. اکنون پلیر مجبور نیست تا قبل از هر کار دیگر، کمپین بازی را به اتمام برساند و می‌تواند به سراغ محتویات مربوط به مراحل جانبی برود. این امر موجب ایجاد تفاوت در تجربه پلیرها از بازی شده و هم‌چنین هنگام تجربه بازی با شخصیت دوم، می‌توانند رویکرد متفاوتی در مقایسه با شخصیت یا پلی‌ترو اول در پیش بگیرند. از سوی دیگر به نظر می‌رسد نقشه بازی عمق بیشتری از لحاظ ارتفاع و حالت عمودی یافته چرا که یک شخصیت با کلاس Barbarian از ارتفاع بالا به زمین حمله می‌کند. هم‌چنین به این موضوع اشاره شد که نسخه چهارم، حالت PvP را به این مجموعه باز می‌گرداند. در این نسخه تمرکز روی شخصی‌سازی هم افزایش یافته است. به طوری که پلیر می‌تواند جنسیت، مو، رنگ پوست، جای زخم، تتو و مواردی از این قبیل را برای شخصیت خود شخصی‌سازی کند.

این عنوان برای سه پلتفرم Xbox One، PlayStation 4 و کامپیوترهای خانگی در حال توسعه بوده و در حال حاضر هیچ اشاره‌ای به زمان عرضه آن نشده است.

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.