اخبار بازی

David Cage: بسیار مشکل است که بگوییم کدام کنسول برنده نسل خواهد بود

کارگردان بازی The Beyond: Two Souls و رئیس استدیو Quantic Dream آقای David Cage معتقند که پیش بینی برنده نسل هشتم کنسول ها مشکل است.
ایشان طی مصاحبه خود با Gamers.Blog فرانسه گفته اند: "همانطور که ما در گذشته شاهد بودیم، هر چرخه متفاوت است. سونی با Playstation 2 در زمان خودش رقابت را نابود کرد و زمان Playstation 3 و Xbox 360 یک جور توازن به وجود آمده بود و از طرفی نیز Wii ناگهان ظاهر شد. نسل بعد هم کاملا متفاوت خواهد بود. اول از همه که هیچ جای تعجبی هم ندارد، ارتقاء قدرت کنسول ها است. پیشرفت گرافیکی و واقع گرایی در بازی های رایانه ای در حال افزایش است. نکته دیگر کنسول های آنلاین و متصل است که اهمیت بسیاری پیدا کرده اند. جنبه اجتماعی بازی ها روز به روز مهمتر می شود. کنسول ها نسبت به گذشته، مخصوصا در برابر دنیای موبایل ها بازتر خواهند بود و این دستگاه ها به همراه تبلت ها در ‘second screen’ نقش خواهند داشت. با این اوصاف بسیار مشکل است که بگویم سونی یا مایکروسافت (شاید هم شرکتی دیگر) برنده نسل خواهد بود. این دو شرکت دیدگاه های کاملا متفاوتی را دارند اما با این حال دارای نقاط اشتراک مهمی نیز هستند (نظیر بکار گیری second screen در کنسول ها)."

هر دو کنسول Xbox One و PlayStation 4 عرضه شده اند و هنوز ژاپن منتظر است.

منبع

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.