اخبار بازی

افزایش چشمگیر فروش کنسول‌های خانگی در پی شیوع ویروس کرونا

طی ماه گذشته، مردم بیشتر در خانه‌های خود مانده‌اند و بسیاری تصمیم گرفته‌اند وقت آزاد خود را با PlayStation 4, Nintendo Switch و Xbox One بگذرانند.

کنسول های PS4 و Xbox One

طبق گزارشی که از آنالیز داده‌های GSD به دست آمده و فروش سخت‌افزار 17 منطقه مختلف را دنبال میکند، فروش کنسول‌های بازی به شدت بالا رفته است. در این گزارش آمده است که در هفته‌ی سوم ماه مارچ، فروش کنسول‌ها افزایش 155 درصدی داشته و 259169 واحد فروخته شده است. لازم به ذکر است که هر سه کنسول اصلی افزایش چشمگیری در فروش داشته‌اند.

اگر بخواهیم به کشورهای مختلف نگاه کنیم، فروش کنسول‌ها در هفته‌ اول قرنطینه افزایش 84 درصدی داشته و اسپانیا نیز در هفته دوم قرنطینه شاهد افزایش 66 درصدی فروش کنسول‌های بازی بوده است.

اما بیشترین افزایش مقدار فروش مربوط به فرانسه، بریتانیا و استرالیا میباشد. در فرانسه فروش تا 140 درصد افزایش یافته و در بریتانیا و استرالیا افزایش دویست درصدی را رد کرده است.بعد از اینکه بازار اروپا دو ماه بسیار سخت را گذراند، به نظر میرسد روند مثبتی را پشت سر میگذارد.

دلیل اصلی این افزایش خانه‌نشینی مردم است اما در ماه‌های اخیر با معرفی PlayStation 5 و Xbox Series X، کنسول‌های فعلی با تخفیف‌هایی جدید وارد بازار شدند تا به فروش آن‌ها کمک کند.

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

  1. [QUOTE=”Bijanlll, post: 4813133, member: 152331″]
    بخر که گرون میشه من خریدم خودم
    [/QUOTE]
    خیلی رفته بالا نمیصرفه پولشو خدایی دارم خیلیم بیشتر دارم که یه تلویزیون هم برا اتاق خودم بخرم ولی واقعا این قیمت نمیرزه و از طرفی چند ماه تا کنسولهای جدید فاصله نداریم
    منی ک یادمه اسلیم زیر یک میلیون قیمت داشت الان…

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.