اخبار بازی

بازی Call of Duty: Black Ops 5 لو رفت

بازی Call of Duty: Black Ops 5

درحالی که نسخه سال 2019 از فرنچایز Call of Duty هنوز به طور رسمی معرفی نشده (هرچند تقریباً مطمئن هستیم که این عنوان Call of Duty: Modern Warfare 4 خواهد بود) اطلاعاتی مهم درباره نسخه بعدی لو رفته است. این بازی Call of Duty: Black Ops 5 نام دارد، در سال 2020 منتشر می‌شود و برنامه‌های کمپانی Activision برای توسعه این اثر به طور کامل متحول شده است. «اکتیویژن» به توسعه دهندگان خود این مورد را اطلاع رسانی کرده است که دو استودیو Raven و Sledgehammer که تا به امروز مسؤلیت ساخت این بازی را برعهده داشته‌اند، از این پس نقشی در توسعه آن نخواهند داشت.

در عوض، طبق گفته‌های افراد آگاه، استودیو Treyarch ساخت نسخه جدید Black Ops را برای عرضه در سال 2020 برعهده می‌گیرد. این قضیه اتفاقی مهم محسوب می‌شود چرا که برای 15 سال گذشته، کمپانی چرخه‌ای را ایجاد نموده بود که طی آن توسعه عنوان مخصوص هر سال را برعهده تیمی خاص می‌گذاشت. این چرخه در اصل به این شکل عمل می‌کرد: از سال 2012 هر یک از سه استودیوی یاد شده، یک عنوان را می‌ساختند که نتیجه آن مشابه لیست زیر شده است.

  • 2012 – Treyarch – Call of Duty: Black Ops II
  • 2013 – Infinity Ward – Call of Duty: Ghosts
  • 2014 – Sledgehammer – Call of Duty: Advanced Warfare
  • 2015 – Treyarch – Call of Duty: Black Ops III
  • 2016 – Infinity Ward – Call of Duty: Infinite Warfare
  • 2017 – Sledgehammer – Call of Duty: WWII
  • 2018 – Treyarch – Call of Duty: Black Ops IIII
  • 2019 – Infinity Ward – معرفی نشده (به احتمال زیاد Modern Warfare 4)

در ابتدا قرار بود استودیوی Raven مسؤلیت ساخت بازی 2020 را برعهده بگیرد و Sledgehammer نیز به عنوان تیم پشتیبانی درکنار آن‌ها به فعالیت بپردازد. این داستان این اثر در دوران جنگ سرد رخ می‌داد و به احتمال زیاد محل وقوع حوادث آن نیز مناطقی همچون ویتنام و چندین موقعیت دیگر را دربر می‌گرفت. اما از الان به بعد، مسؤلیت ساخت این عنوان روی دوش Treyarch است. در حالی که تیم ساخت این بازی دچار تغییرات گسترده شده، اما دو استودیوی سابق نیز به عنوان پشتیبان، در ساخت BO5 به Treyarch کمک می‌کنند و ظاهراً کلیت داستان و موارد توسعه یافته توسط آن‌ها نیز به بازی نهایی راه پیدا می‌کند.

این مورد قطعاً برای طرفداران سری CoD خوشحال کننده خواهد بود، چرا که بسیاری Black Ops IIII را به دلیل حذف بخش داستانی مورد نکوهش قرار دادند. طبق گزارش منابع آگاه، دو استودیوی سابق سر ساخت این اثر باهم مشکلات فراوانی داشته‌اند و برای رسیدن به توافق سر موارد مختلف، دچار درگیری‌های فراوان بوده‌اند اما حال هر دو مجبور هستند در نقش «ساپورت» به Treyarch کمک رسانی کنند. بازی Call of Duty: Black Ops 5 برای عرضه در پاییز سال 2020 در نظر گرفته شده و به احتمال زیاد، به عنوانی میان نسلی تبدیل می‌شود چرا که در زمان عرضه دو کنسول نسل نهمی سونی و مایکروسافت منتشر خواهد شد.

مطالب پیشنهادی:

برچسب ها

شروین ژاوه

Nigh is the Time of Madness and Disdain

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.
بستن
بستن