اخبار بازی

خرید استودیو Spiders توسط شرکت Bigben Interactive

شرکت Bigben Interactive استودیو فرانسوی Spiders را خریداری کرد تا روند افزایش تولیدات داخلی این کمپانی ادامه داشته باشد. استودیو Spiders در سال 2008 تاسیس شد و در حال حاضر 30 کارمند دارد. هم‌چنین از انجین توسعه یافته توسط خود یعنی Silk استفاده می‌کند. تمرکز این سازنده روی تولید بازی‌های نقش‌آفرینی و اکشن بوده و تاکنون عناوینی چون بازی Mars: War Logs، بازی Bound by Flame و بازی The Technomancer را عرضه کرده است. بازی Greedfall جدیدترین پروژه آن‌ها بوده که برای انتشار در ماه سپتامبر برنامه‌ریزی شده است.

با حرید Spiders، شرکت Bigben به مجموعه خریدها و تصاحب‌های خود در سال گذشته ادامه داده که شامل خرید استودیو Cyanide در ماه می 2018 و خرید استودیو Eko Software در ماه سپتامبر 2018 می‌شود. این کمپانی هم‌چنین مدتی بعد حقوق انتشار مربوط به بازی‌های استودیو Cyanide یعنی Tour de France و Pro Cycling Manager را به دست آورد و ماه اکتبر گذشته سهام موجود خود را در Kylotonn افزایش داد.

بن‌اویت کلر (Benoît Clerc) رئیس نشر شرکت Bigben Interactive در گفتگویی با گیم‌اینداستری اظهار کرده بود که این کمپانی برنامه دارد تا در سال، 12 الی 15 بازی منتشر کند به طوری که نصف آن‌ها تولید داخلی شرکت باشد:

ما باید کارهایی را انجام دهیم که متفاوت باشند. باید در ژانرهایی که در آن‌ها می‌خواهیم خود را به عنوان یک ناشر جدی معرفی کنیم متخصص و خبره شویم. این امر تنها با جذب توسعه‌دهندگان و آوردن آن‌ها به درون کمپانی میسر می‌شود. ما باید وارد تعدادی از ژانرها شویم و هر سال تخصص خود را در آن ایجاد نماییم. این امر باید به همراه افرادی که به مدت طولانی مشغول کار با آن‌ها هستید انجام شود.

این خریدها کاملا در راستای استراتژی Bigben به منظور افزایش اطلاعات برای ساخت بازی‌های ویدئویی در بخش استراتزیک AA آن است. ما از بابت اضافه شدن استعدادهای استودیو Spiders خوشحال هستیم. سازنده‌ای که قدرت تولید ما را افزایش داده و از طریق آن می‌توانیم در پروژه‌های جدید و جاه‌طلبانه‌تری مشارکت داشته باشیم.

اکنون با خرید استودیو Spiders، کمپانی Bigben از شش استودیو تولیدکننده فرانسوی، یک استودیو کانادایی، نزدیک 300 توسعه‌دهنده و بیش از 40 کارمند بخش نشر تشکیل می‌شود. انتظار می‌رود موارد مربوط به خرید استودیو Spiders در ماه سپتامبر نهایی شده و به اتمام برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.