اخبار بازی

Batman: Arkham Asylum Hands-on

ترسناک ترین کابوس شما برگشته است. بار دیگر خفاشی در نقطه ای تاریک در تیمارستانی لبریز از انواع اقسام انسان های روانی. Batman: Arkham Asylum داستان Batman و دشمنان دیرینه اش مانند The Joker، Harley Qiunn، Mr.Zsasz و غیره را درون تیمارستان معروف Arkham Asylum روایت می کند. در نمایشگاه E3 امسال فرصتی پیدا کردیم تا Demo بازی Batman: Arkham Asylum را امتحان کنیم.Batman: Arkham Asylum یک بازی کورکورانه Beat-em-up نیست و در آن المان های یک بازی از نوع Batman به طور کامل رعایت شده است. اولین تفاوتی که نسبت نمایش قبلی احساس شد تاکیید بیشتر بر مخفی کاری می باشد، به طوری اگر به داخل جمعیت بدوید و سعی کنید دشمنان را یکجا نابود کنید قطعاً کشته خواهید شد. برای نابودی دشمنان خود باید درون داخل کانال های هوا سیستم های خنک کننده بخزید و پشت دشمن خود ظاهر شوید و وی را با یک ضربه از پای در آورید و یا از بالای مجسمه ها آویزان شوید و خود را به هدف مورد نظر برسانید و او را به جزای خود برسانید.

Mr.Zsasz یک نفر را به عنوان گروگان به یک صندلی الکتریکی متصل کرده و به محض دیده شدن شما او را می کشد. برای کشتن او از پله ها بالا رفتیم تا یک ایوان برسیم. از آن جا عینک نماینگر دشمنان را امتحان کردیم. درون این عینک دشمنان در هر نقطه و همچنین انواع اقسام وسایلی که در بازی شما می توانید از آن ها استفاده کنید به رنگ دیگری نمایان می شوند. از مجسمه ای در نزدیکی به سمت Mr.Zsasz پریدیم و به روی او فرود آمدیم و با چند ضربه او را به خواب ابدی فرستادیم. این مرحله بیشتر جنبه آشنایی با محیط و گیم پلی بازی بود و درگیری زیادی نداشت.حالا وارد درگیری اصلی می شویم. تصویر با نمایش یکی از محبوب ترین دشمنان Batman یعنی Harley Quinn نمایان می شود. Harley Quinn با کمی تغییرات در لباس که به وی وجه ای روانی تر می دهد همراه شده است. او یک نفر را مانند مرحله قبلی دستگیر کرده و اگر دیده بشویم، وی را می کشد. Harley تصور می کند که Batman را درون سلولی زندانی کرده است، غافل از اینکه یک خفاش هیچ گاه زندانی نمی شود و راه خود را به بیرون در هر صورتی حتی به قیمت خزیدن درون کانال هوایی بسیار تنگ پیدا می کند. درون کانال هوا خزیدیم و به آرامی از کانال بیرون آمدیم. با راه رویی پر از دشمنان مسلح روبرو شدیم. به سمت جمعیت دویدیم و سه تا از دشمنان را از پای در آوردیم اما اندکی بیش طول نکشید تا توسط رگبار دشمنان سوراخ سوراخ شویم. دوباره از اول شروع کردیم. این بار با چنگک خود به سرعت به بالای اتاق رفتیم. به آرامی به بالای سر دو دشمن پرواز کردیم و با لگدی محکم آن ها را نابود ساختیم. همین طور پیش رفتیم و به ارامی یکی یکی دشمنان را از پای در آوردیم. هنگامی که تمامی دشمنان را کشتیم Joker ظاهر شد و Batman را در صورت ادامه به مرگ تهدید کرد و به از خنده معروفش Demo پایان یافت.

گزارش ما اینجا خاتمه نمی یابد. حالا کمی به قسمت Challenge Room های Batman: Arkham Asylum که در انحصار کنسول سونی یعنی Playstation 3 می باشد می پردازیم. این قسمت در اصل بخش Beat-em-up بازی می باشد و با شخصیت های مختلف به مبارزه با گروه های انبوه دشمنان می پردازید. ما برای مبارزه شخصیت The Joker را انتخاب کردیم. ضربات وی مانند Batman اما با کمی ادا و حرکات عجیب غریب همراه بود. قسمت جالب حملات، حرکات مخصوص هر شخصیت که با حدود 5 ضربه آماده می شدند، بود. The Joker با توجه به موقعیتی که با دشمن داشت، حرکتی مخصوص انجام می داد. به طور مثال از روبرو با شوک دهنده متصل به دست خود با دشمن دست می داد و یا مانند میمون به روی سر دشمنان می پرید و به سر او ضربه وارد می کرد. از دیگر حرکات مخصوص، پرتاب دشمنان می باشد. دیوار های Challenge Room ها پوشیده از انواع اقسام اشیا کشنده مانند حصار های الکتریکی می باشد. با پرتاب دشمنان خود به سوی این وسایل می توانید شاهد مرگی جالب باشید. Challenge Room بازی Batman: Arkham Asylum یادآور Beat-em-up های قدیمی می باشد و برای دوستداران این سری بسیار جذاب می باشد. در یایان بازی Batman: Arkham Asylum به خوبی توانسته حس یک بازی از نوع Batman را انتقال دهد. هنوز اشکالاتی درون دوربین بازی وجود دارد که موجب می شود بازی باز در هنگام راه رفتن و یا مشت زدن زاویه دید خوبی نداشته باشد، که امیدواریم در زمان باقی مانده تا عرضه بازی برطرف شود. این بازی در 25 آگوست مصادف با 3 شهریور امسال عرضه می شود.

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.