اخبار بازی

15 گروه دانشجویی در مرکز رشد بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای فعالیت می‌کنند

با گذشت چند ماه از تاسیس مر کز رشد بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای 15 گروه دانشجویی در این مرکز در حال فعالیت هستند. این تیم‌ها در نهایت 15 بازی رایانه‌ای را در سبک‌های مختلف تولید می‌کنند.

به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای ، مرکز رشد در پی استقبال گسترده مخاطبان از مسابقه تولید بازی در نمایشگاه دوم گیم تهران در قالب انستیتو ملی بازی سازی این بنیاد راه اندازی شد.

حمایت از فعالان عرصه بازی‌سازی  و ارتقاء استعدادهای بازی‌سازی زیر نظر متخصصان، از اهداف تاسیس مرکز رشد انستیتو ملی بازی‌سازی به شمار می رود.  

همچنین این مرکز مکانی است برای پاسخگویی به نیاز  علاقه‌مندان دانشگاهی تا مکانی را برای فکر‌کردن و تولید بازی داشته باشند. 

مرکز رشد بازی رایانه ای  محلی برای فعالیت گروه‌های بازی سازی بوده و هرگروه در مدت یک تا سه ماه می‌تواند با استفاده از ابزار مورد نیاز، مشاور و استاد راهنما اقدام به تولید بازی‌های ملی کند و بنیاد بازی های رایانه ای از تولیدات گروه‌های بازی سازی در این مرکز استعدادیابی حمایت خواهد کرد.

بسترهای ابتدایی برای تولید بازی‌های رایانه‌ای در مرکز رشد در اختیار علاقه‌مندان و کسانی که در گام های نخست بازی سازی هستند، قرار می‌گیرد و تحت نظارت و کنترل، بازی‌های مورد نظر گروه‌ها ساخته و جهت عرضه به بازار بازی‌های رایانه ای کوچک (casual games) آماده خواهد شد.

انستیتو ملی بازی سازی بنیاد ملی بازی های رایانه ای به عنوان اولین مرکز تخصصی آموزش ساخت بازی در کشور،در حال فعالیت بوده و اکنون 250 دانش پذیر در این مرکز در حال آموزش است، مرکز رشد نیز از دیگر بخش های انستیتو است که در  قالب این مرکز اقدام به ارایه برنامه های آموزشی به علاقه مندان به گیم می کند.

منبع

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.