اخبار بازی

چیپست Z270 در ردای Ultra Durable گیگابایت

پس از عرضۀ چیپست Z270 از سوی اینتل برای پشتیبانی نسل 7th پردازنده های این شرکت ملقب به Kabylake، دیده ایم که کمپانی گیگابایت از مادربردهای جدید خود با نام آئورس رونمایی کرد و حرفه ای ترین مادربردهای خود را با نام آئورس برای گیمرها روانۀ بازار کرده است. اما خانوادۀ آئورس تنها خانوادۀ عرضه شده از سوی گیگابایت بر پایه چیپست Z270 نیست. مادربردهای سری UD که مخفف عبارت Ultra Durable هستند، شالودۀ اصلی مادربردهای گیگابایت را تشکیل می دهند و تولید مادربردهای این سری برپایه چیپست های سری 200 همچنان ادامه خواهد داشت .گیگابایت برای اولین بار در سال 2006 تکنولوژی Ultra Durable را معرفی کرد. این تکنولوژی با گذشت هر سال از تولدش روز به روز پیشرفته تر شده و به جرات می توان گفت مادربردهای سری UD در سال های نه چندان دور با قدرت و کیفیت بی نظیر، به اسطوره ای برای اورکلاکرها تبدیل شدند. اما پس از گذشته سال ها و ارائه خانواده های جدیدی همچون OC و Gaming از سوی گیگابایت، مدل های تولید شدۀ سری UD کاهش یافت و با ورود چیپست های سری 200 اینتل، مادربردهای خانوادۀ UD در بیش از 20 ساخته خواهند شد که با طراحی ها و قابلیت های متفاوت به بازار عرضه می شوند.

 data-src=

 

تمامی مادربردهای تولید شده کمپانی گیگابایت از جمله مادربردهای خانوادۀ UD ، باید از مراحل و آزمایشات سخت کنترل کیفیت گیگابایت با موفقیت عبور کنند تا بتوانند به بازار مصرف راه یابند. کمپانی گیگابایت با ساخت لابراتوارهای ویژه ای جهت تست مادربردهای تولید شده از به وجود نیامدن کوچکترین اختلال و یا ناسازگاری در مادربردهای خود اطمینان حاصل می کند. گیگابایت به پشتوانۀ این آزمایشات توانسته سال های متمادی رکورد کمترین خرابی مادربرد را بدست آورد (به نقل از Hardware.fr).

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.