اخبار بازی

فروش مجدد محتوای دیجیتالی خریداری شده منع قانونی ندارد

آن چیزی که امروزه به عنوان یک مشکل بزرگ گریبان‌گیر سازنده‎ها و فروشنده‌های صنعت گیم شده است، مساله حقوق کپی رایت محصولاتشان است؛ درحالی‌که ناشرها با روش های جدید، مانند ارایه محتوای گیم به صورت دیجیتالی، سعی در کمتر کردن تخلف‌های بخش کپی رایت می‌کنند؛

اما دیوان عدالت اتحادیه اروپا طی حکمی تصویب کرد که ناشر‌ها نمی‌توانند خریدار را از حق فروش محتوای دیجیتالی خریداری شده و استفاده شده محروم کنند. ‌
در توافق‌نامه‌های ناشران برای پخش و فروش بازی‌های دیجیتالی درج شده است که خریدار‌ها نمی‌توانند بازی‌های خریداری شده را پس از استفاده به فرد دیگری بفروشند؛ اما در اروپا، پس از تصویب این قانون، آن ها با هیچ روش قانونی نمی‌توانند خریدار را از فروش مجدد بازی خریداری شده منع کنند.
بر اساس این قانون، برای حقوق فروش سرویس‌های انحصاری مانند Steam و Origin ذکر شده است که محتوای دیجیتالی با اولین فروش از حوزه حقوق پخش آنها خارج می‌شود و حقی نسبت به آن ندارند.

اما باید دید قانون‌گذار چگونه می‌خواهد با این مشکل برخورد کند که بازی‎های فروخته شده در زمان فروش مجدد غیر قابل استفاده هستند.

منبع

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.