اخبار بازی

سخنان Phil Harrison و Fergal Gara پیرامون قدرت کنسول های نسل بعد

طی گزارشی که در ماه گذشته توسط وبسایت مجله EDGE منتشر شد، عده کثیری از سازندگان که بر روی دو کنسول Xbox One و PS4 کار می کنند اعلام کردند که، PS4 پنجاه درصد از از رقیب خود سریع تر است. برخی در صحبت های خود از اصطلاحاتی نظیر "تفاوت فاحش و فوق العاده" استفاده کرده اند و عده ای دیگر معتقند که Xbox One بابت داشتن ESRAM "ذجر" می کشد. حال اعضای EDGE طی برگذاری نمایشگاه Eurogamer در هفته گذشته، با معاون رئیس بخش سرگرمی های تعاملی کمپانی مایکروسافت، آقای Phil Harrison مصاحبه ای داشته اند از ایشان پرسیده شد که آیا نیز چنین بازخوردهایی را دریافت کرده اند؟ آقای Harrison پاسخ می دهند: "فکر می کنم دو چیز را نیاز می بینم که بگویم. اول اینکه با یک نفر ملاقات می کنم، می گوید فلان کنسول گیگافلاپ یا ترافلاپ بیشتری نسبت به رقیب خود دارد. چنین چیزی تا آخر روز هیچ ارزشی ندارد. مورد دیگر این است که شما از یک استدیو سازنده و یا حتی استدیوهای داخلی نظر خواهی می کنید. نتیجه پاسخ های بسیار متفاوت خواهد بود زیرا سیستم عامل کامل نیست و کیفیت عملکرد ماشین قفل نشده است و ممکن است اطلاع داشته باشید که ما می توانیم قدرت CPU و GPU کنسول Xbox One را افزایش دهیم. بر همین اساس به نظرم غیر ممکن است درباره سیستم عامل و سخت افزاری که هنوز عرضه نشده است و کامل نیست، نتیجه گیری کرد. پاسخ من همیشه این است که بهترین بازی ها و وسیع ترین محتویات را برای بازیکن ها ارائه کنیم."
در این نمایشگاه، EDGE مصاحبه ای دیگری را این بار با آقای Fergal Gara داشته است نظر ایشان نیز پیرامون بازخوردها پرسیده شد. آقای Gara می گویند: "ما نیز بازخوردهای مشابه ای را دریافت کرده ایم و سازندگان قریب به اتفاق از PS4 راضی و خشنود هستند. پس از PS3 این قدم بسیار بزرگی برای ما است که کمی نیز سخت تر بود کارهای زیادی برای روز اول می بایستی انجام می شد. این بار ما در وضعیت بسیار بسیار … خوبی هستیم. جامعه سازندگان در موفقیت کنسول بسیار تاثیر گذار هستند. شما خودتان در ماه فبریه شنیدید که آقای Mark Cerny اعلام کرد ما 5 سال است که گوش می کنیم و پاسخ می دهیم. محصول بایستی نتیجه خوبی به همراه داشته باشد و داشتن سازندگان از همان ابتدای کار باعث به وجود آمدن چنین مشخصاتی در کنسول شد و ابزارهای ساخت بازی ساده و راحتی را ارائه کرد. در چیزی که سازندگان می خواهند سقف شیشه ای وجود ندارد و انجام این کار راحت است. این ها دو بازخورد بسیار قوی هستند که ما به آنها افتخار می کنیم."
به نظر شما آیا واقعا تفاوت فاحشی را بین این دو کنسول در زمینه سخت افزاری شاهد هستیم؟
NeoGAF

منبع

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.