اخبار بازی

دفاع کارگردان The Last of Us از خشونت موجود در این بازی

یک مرد بیچاره به روی زمین افتاده، تنها کاری که باید بکنید این است که Shotgun را برداشته و صورتش را متلاشی کنید، سپس صدای تشویق و تحسین صاعقه وار تماشاچیان سالن را فرا می گیرد.
دموی E3 عنوان The Last of Us واقعا خشونت بار بود، به طوری که اگر یک تماشاچی ناشناس آن را می دید از واکنش تماشاچی ها و صنعت بازی نسبت به این حد از خشونت بی شک تعجب می کرد. با این حال کارگردان هنری Naughty Dog آقای Neil Druckmann معتقد است که پشت این همه بی رحمی، دلایلی نهفته است.

 src=
او می گوید: " خشونت بالای این بازی بی دلیل و بی هدف نیست و قصد ما از این کار خلق یک بازی خشن نبوده است. این کار خلق یک لحن و نوای منحصر بفرد است. این خلق یک واقعیت است که  Joel  و  Ellie باید با آن روبرو شوند. شما باید حس وخامت و سختی را در تمام چیزها احساس کنید. شما باید حس کنید که در این بازی همه چیز مبتنی بر واقعیت است. دلیل ما برای خلق چنین خشونت واقع گرایانه ای این است که شما به مخاطراتی که Joel و Ellie را تهدید می کند ایمان بیاورید و وخامت اوضاع را با تمام وجود درک کنید. "

 src=
وقتی که بازیکنان در بازی The Last of Us  سفری خون بار را آغاز می کنند، شخصیت Ellie سعی می کند تا از حیطه اخلاقی آنها را تحت تاثیر قرار دهد. با این که وی شخصیتی سرسخت دارد و در این دنیای پسا آخرالزمانی بزرگ شده است؛ اما هنوز نسبت به رفتار های وحشیانه Joel واکنش نشان می دهد.


Druckmann این گونه توضیح می دهد:
" نگاه او  نسبت به خشونت احتمالا تا حدودی از نگاه شما متفاوت است و من هم دوست دارم از این دید به این موضوع نگاه کنم. او در دنیایی زندگی کرده که است که در آن شاهد سربریدن انسان ها بوده، او دیده است که مردم چگونه به بیماری مبتلا شده اند و  شاهد انسان هایی بوده است که پس از ابتلا به این بیماری گوشت و پوست سرهایشان آویزان می شده است. "


وی اضافه می کند:
 " او هنوز نسبت به کارهای Joel زمانی که موجب ناراحتی اش می شود واکنش نشان می دهد، اما کار از این که به فکر راحتی خودش باشد، خیلی وقته گذشته است. "

علاوه بر این شما می توانید با حرکات مخفیانه از بعضی درگیری ها اجتناب کنید. اما این گونه که بازی طراحی شده است در نهایت دوری از خشونت اجتناب ناپذیر خواهد بود.

وقتی شما برای پیروزی هنوز مجبورید دست به  کشتار بزنید؛ Druckmann می گوید که: " شما وقتی این افراد را می کشید باید حس بدی داشته باشید، چرا که آنها هم مثل شما برای بقا می جنگند."

منبع

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن