اخبار بازی

حمله اینترنت به EA: بدترین شرکت آمریکا

چندی پیش سایت Consumerist با برگزاری نظرسنجی از مخاطبین خود خواست تا بدترین شرکت آمریکایی را معرفی کنند. در بین این شرکت ها نام بانک های بدنام آمریکایی و یا اوپراتورهای تلفن همراه حتی بدنام تر از بانک های بدنام آمریکایی به چشم می خورد اما در رقابت نهایی بین Bank of America (که جنجال رسوایی اخیرش در رسانه ها هنوز نخوابیده) و EA ظاهرا مردم معتقدند EA بدترین شرکت آمریکایی است. ماجرا از جایی آغاز شد که ایمیج بورد 4chan بعد از اینکه EA بعد از عرضه مس افکت 3 بخاطر بسته قابل دانلودی که روز انتشار بازی به فروش گذاشته شد و برخورد شدید با معترضین در فروم های خود تصمیم گرفت از اعضای خود بخواهد در این نظرسنجی به EA Games رای بدهند. نتیجه این بود که با اختلاف فاحش بیشتر از 250,000 نفر ناگهان به این نتیجه رسیدند که EA از بانک های طوفان زده اقتصاد آمریکا حریص تر و بدتر است. حتی Apple که بعد از ماجرای کارخانه های بیگاری چینی و سیستم "اسیر کردن مشتری در بازار اپل" با انتقادهای شدید نهادهای مختلف و حتی طرفداران خود روبرو شده بود نیز نتوانست از پس /v/ برآید. کار به جایی رسید که یکی از سخنگویان EA در گفتگو با kotaku گفته بود مطمئن هستیم British petroleum، AIG، Philip Morris و Haliburton خوشحال هستند که امسال ما هم نامزد شدیم.

اما جالبتر از همه پاسخ EA به این نظرسنجی بود: ما به ساخت بازیهای عالی و سرویس دادن به بیشتر از 300 میلیون مشتری در سراسر جهان ادامه می دهیم. در حالی که /v/ پیروزی خود را جشن گرفته است ظاهرا EA علاقه ای به تغییر سیاست خود ندارد. سیاستی که منحصر به آن ها نیست و پیش از آن ها اکتیویژن و کپکام جای خود را رده بندی بی محلی به مشتریان استوار کرده اند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.