اخبار بازی

تعداد کاربران همزمان آنلاین شبکه استیم از مرز هفت میلیون نفر گذشت

صبح روز اول دسامبر خبری مبنی بر این که کاربران همزمان آنلاینِ شبکه استیم در تعطیلات آخر سال امسال از عدد خیره کننده هفت میلیون نفر گذشته است، منتشر شد که رکوردی جدید محسوب می شود.
در آخرین آمار تعداد این کاربران در ماه ژانویه 6.6 میلیون نفر اعلام شده بود که این رقم در ماه نوامبر امسال شتابی 300 درصدی به خود گرفت و به تعداد 7190578 نفر رسید. عنوان Dota 2 هنوز یکی از پرطرفدارترین عناوین استیم به شمار می رود که به طور میانگین در روز 542906 کاربر آنلاین دارد. بازی دومی که در لیست پرطرفدارترین ها قرار دارد ساخته دیگر Counter-Strike: Global Offensive ،Valve با میانگین 93905 است. عناوین Elder Scrolls V: Skyrim، Sid Meier’s Civilization V و Football Manager 2013 نیز در جایگاه های بعدی قرار گرفتند.
این رشد ناگهانی PC می تواند به علت فروش ویژه عناوین در تعطیلات آخر سال باشد و مسلما رقیبی برای کنسول های نسل بعد و تازه عرضه شده است که انتظار می رفت بتوانند بسیاری را از PCهای خود دور کنند. به احتمال فراوان این رشد با عرضه Steam Machines در سال آینده همچنن ادامه داشته باشد.

منبع

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.